Gündem

Mustafa Altıoklar’ın İstanbul’un fethiyle ilgili sözleri şaşkınlığa neden oldu

Sadece sosyal medyadan yaptığı tartışmalı paylaşımlarıyla adından söz ettiren eski yönetmen Mustafa Altıoklar, bu kez de İstanbul’un fethini eleştiren tweetleriyle gündemde.

İstanbul’un fethedilmesini “İki dandik takayı Haliç’in uysal sularından geçirip, topu topu Avcılar kadar bir üvey kasabayı gasp etmek” olarak gören Mustafa Altıoklar’ın paylaşımı tepki çekti. Altıoklar’ın Osmanlı devletinin İstanbul’u yalvararak Haçlılara teslim ettiğini ifade etmesi de şaşkınlığa neden oldu.

İstanbul’un fethini kendince küçümsemeye çalışan Mustafa Altıoklar’ı popüler yapan filmi “İstanbul Kanatlarımın Altında”nın Osmanlı padişahı 4. Murat döneminden bir kesiti beyaz perdeye taşıması da oldukça manidar bulundu.

 

“İKİ DANDİK TAKAYI…”

Altıoklar’ın İstanbul’un fethiyle ilgili paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İki dandik takayı Haliç’in uysal sularından geçirip, topu topu Avcılar kadar bir üvey kasabayı gasp etmeyi fetih diye kutlayan aptal; elbette bilmezsin; senin Ecdad-ı Osman’ın yalvararak haçlıya teslim ettiği istanbul’u, Mustafa Kemal’in ölümüne kavgasıyla kurtardığını ve elbette bilemezsin, sana hayatın estetiğini yaşamayı önerdiğini.”

Mustafa Altıoklar İstanbul'un fethini küçümsediMustafa Altıoklar İstanbul'un fethini küçümsedi

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı