Reklam

MURAT BOZ’ LU HALKBANK PARAF REKLAMI ÇALINTI MI?

“O Ses Türkiye” yarışması ve özel hayatıyla gündemden düşmeyen murat boz’un Halkbank Paraf kart için hazırlanan yeni reklam kampanyası gündemden düşmeyeceğe benziyor.

Geçen yaz bir içecek markasının reklam filmlerinde rol alan Boz’un yeni reklam filmi televizyonlarda dönmeye başlar başlamaz tartışmalara neden oldu. Kampanya için 1 milyon lira aldığı konuşulan Boz, reklam filminde ünlü oyuncu Aslı Tandoğan ile kamera karşısına geçti. Ama Hürriyet gazetesi’nin bugünkü haberine göre, Halkbank reklamı İngiliz telekomünikasyon şirketi T-Mobile reklamıyla benzerlik gösteriyor. Hatta neredeyse tıpa tıp aynısı!

Halkbank’ın yeni tanıttığı ve ekran yüzü olarak Murat Boz’u kullandığı yeni kredi kartının reklamı, İngiliz telekomünikasyon şirketi T-Mobile’a ait başka bir reklamın benzeri çıktı.

T-Mobile’a ait ‘No more Mr. Nice Girl’ adlı reklamda da şirketin renkleriyle uyumlu olarak pembe giyinmiş bir kadın, camdan şehre baktıktan sonra deri kıyafetini giyerek, motorsiklete biniyor boş yollarda hız testi yapıyor.

Halkbank’a ait Murat Boz’un şarkı söylediği reklamda benzer şeyleri mavi kıyafetiyle reklamın diğer oyuncusu Aslı Tandoğan da yapıyor. Bu görüntüler bir bütün halinde değil murat boz görüntülerinin arasına serpiştirilmiş olarak gösteriliyor.

Reklamdaki benzerlik sosyal medyada da çokça konuşulmaya başlarken, Hürriyet Kelebek yazarlarından Melike Karakartal da bugünkü yazısının bir kısmını bu konuya ayırdı.

Hürriyet Gazetesi’nin bu haberi internet medyasında büyük yer bulurken, bazı medya siteleri Hürriyet gazetesi’nin bu benzerlik haberini “Halkbank’ın, Murat Boz’u kullandığı Paraf kredi kartı reklamı Hürriyet’i fena gerdi…” şeklinde gördü. Ve akıllara Hürriyet’in Halkbank’tan reklam alabilmek için bu habere imza attığını savundu.

Medyaloji.net

İşte iki reklam arasındaki çarpıcı benzerlikler:


Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün