MUHTEŞEM YÜZYIL’A MİMAR SİNAN BULUNDU: GÜRKAN UYGUN

memati-muhtesem-yuzyil

İşte, beklenen oldu! Aylardır beklenen Mimar Sinan, sonunda Muhteşem Yüzyıl’a katılıyor. Hem de ne sürprizle?

Geçen yaz, Mimar Sinan rolü Şener Şen’e teklif edilmiş, prensipte anlaşılmıştı. Bu arada RTÜK Mimar Sinan’ın Ermeni asıllı olduğunun açıklanmaması üzerine yapımcıya baskı yapmıştı. Hangimiz geçmişimizin devşirmelerle dolu olduğunu unuttuk ki….

Neyse artık Mimar Sinan’ın sahne alması çok gecikmişti. Dizide herkes cami projelerini tartışıyor, maketler elden ele, sahneden sahneye dolaşıyordu da Mimarım Sinan’ımın ortalıklarda esamesi okunmuyordu. Belli ki sıkıntılı bir durum sürmekteydi, yapımcı bunun çözümünü bir türlü bulamıyordu. Gerçek hayatta Lütfi Paşa, sadrazamlık döneminde Mimar Sinan’ı saraya takdim eder… Ama Lütfi Paşa geldi, gidiyor da Mimar Sinan perdeyi yırtıp ortalığa çıkamadı…

Ve beklenen oldu Mimar Sinan ekranda belirecek…Fakat ne yaman bir çelişki ile gelecek ekrana, hem de kim olarak?

Evet!10 yıl boyunca Memati karakterini canlandırdığı ‘’Kurtlar Vadisi Pusu’’dan ayrılan Gürkan Uygun, Mimar Sinan rolüyle ‘’Muhteşem Yüzyıl’’a transfer oldu.

Gürkan Uygun, 3 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan ‘’Muhteşem Yüzyıl’’da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak. Dizide Mimar Sinan’ı oynaması için Şener Şen başta olmak üzere sinema ve tiyatro dünyasının çok ünlü isimlerine teklif gittiği konuşulmuştu. Kimin canlandıracağı merak konusu olan bu önemli rol, Gürkan Uygun’a kısmet oldu.

En tazesinden gelen bu habere göre; birkaç gün önce görüşmeye giden Uygun ile yapım şirketi Tim’s Productions arasında hemen anlaşma sağlandı, yetmedi bir de Uygun’un ilk sahnelerinin çekimleri dün Ayazağa’da ormanlık alana kurulan platoda yapıldı.

Gürkan Uygun, ilk sahnelerinde köprü yapımı için proje çizdi.

Keyfinin oldukça yerinde olduğu konuşulan Uygun, “Kurtlar Vadisi”ndeki 10 yıllık macerasını neden sonlandırdığını da “Tabii ki bu kararı vermek benim için hiç kolay olmadı, geride bırakılmış bir 10 sene var. Ancak olması gereken buydu. Memati karakterinden sıkılmadım ama yoruldum, heyecanımı kaybettim. Zaten diziyi bırakmayı iki yıldır düşünüyordum. Artık farklı roller, yeni projelerin heyecanını yaşamak istedim” sözleriyle açıklamıştı. Uygun diziyi bıraktıktan sonra önce “Hititya Madalyonun Sırrı” isimli çocuk filmi, ardından da “Çanakkale Yolun Sonu” isimli tarihi filmde kamera karşına geçmişti.

Gürkan Uygun’un bir süredir sakal bırakıyordu, Muhteşem Yüzyıl için sakal da bırakmadığını defalarca dile getiren Uygun, geçen haftalarda yayınlanan Aramızda Kalsın ve Beyaz Show’a uzun sakallarıyla katılan oyuncunun bu yeni hali dikkatleri çekmedi değil!

Muhteşem Yüzyıl ve Kurtlar vadisi en çok izlenen diziler sıralamasında çekişip durdu. Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi’nin 9 sezonunda rol alan Gürkan Uygun’u alarak televizyon dünyasını şaşırttı ve Kurtlar Vadisi’ne fark attı.

Kimin canlandıracağı merak konusu olan rol; Gürkan Uygun’a kısmet oldu, rolünün hakkını verip Mihr-i Mah Sultan ile dillere destan bir aşk yaşamaya geliyor, aşkını da Rüstem Paşa’ya kaptırarak aşkın acısını da bize ekranda çok güzel ve ayrı bir lezzetle tattıracaktır.

Hayatta güzel sürprizlerle gündeme gelmeniz dileği ile…

ECE ER / MEDYABEY

https://twitter.com/eceer6

http://blogcu.com/eceer

http://blog.milliyet.com.tr/eceer

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]