Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın günü belli oldu

Star TV’nin başlaması merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin başlama tarihi belli oldu. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12 Kasım Perşembe akşamı saat 20:00’de ekranda olacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in de dahil olmasıyla perşembe akşamlarının daha sert bir rekabete sahne olması bekleniyor. Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu ve İnadına Aşk arasında yaşanan reyting rekabetine Muhteşem Yüzyıl Kösem’in nasıl etki edeceği merak ediliyor.

Devletin, hanedanın başında; entrikaların tam ortasında, rekabet ve aşk ile büyüyen ‘Kösem Sultan’ın hikayesi Star’da gün sayıyor.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 60’ı aşkın ülkesinde milyonlarca izleyiciyle buluşan, Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesini ekrana taşıyacak.

Yapımcılığını Tims Productions/ Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı dizinin yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş üstleniyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in konusu

Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resmini görüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir.
Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Kösem’i Yunan oyuncu oynayacak

“Sultan Ahmed” karakterini başarılı, genç oyuncu Ekin Koç oynarken, Kösem Sultan’ın gençlik yıllarını Yunanistanlı oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandırıyor. “Kösem” karakteri için seçmelere katılan ve başarılı bir performansı sergileyen Thsilimpou, daha önce sinema, tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıra önemli Yunan dizilerinde de rol aldığı bildiriliyor. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç oyuncu, Kösem karakteri için Türkçe öğrenmeye başladı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]