Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi IV. Murat ne zaman başlayacak?

Haziran ayında muhteşem bir sezon finaliyle izleyici karşısına çıkan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisiyle ilgili sorulan soruların başında dizinin ne zaman başlayacağı yer alıyor. 

TIMS production’ın yapımını, Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akgülder, Zeynep Farah Abdullah, Caner Cindoruk, Burak Yamantürk ve İsmail Demirci gibi ünlü isimler yer alacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi yeni bölümleriyle yakında Fox Tv ekranında izleyici karşısına çıkmak için gün sayıyor. Dizinin hayranları ise Muhteşem Yüzyıl Kösem ne zaman başlayacak sorusunu sıkça sormaya başladı. Kösem’in yapımcısı dizinin yayın tarihiyle ilgili bir açıklama yapmadı.

IV. MURAT KİMDİR?

Oldukça sert, disiplinli bir kişiliği olan IV. Murad, emirlerinin kesin olarak yerine getirilmesini bekler ve verdiği emirlerin uygulanışını takip ederdi. Emirlerine uyulup uyulmadığını tespit etmek için kıyafet değiştirerek halk arasında gezerdi. Kızdığı zaman kolayca ölüm emri verebilen biri olması dolayısıyla korkulan bir padişahtı. Osmanlı tarihinde ilk şeyhülislâm (Ahizâde Hüseyin Efendi) onun emriyle öldürülür. Kuvvetli bir hafızaya sahip olduğu kabul edilir. Güçlü bir yapıya sahip olduğu bilinen IV. Murad, ata binip dolaşmayı severdi. Tütün ve afyondan nefret etmesine karşın son derece içki düşkünü biri olan IV. Murad, yakın çevresiyle içki alemleri düzenlerdi. Kimi tarihçiler, onun bazı geceler oldukça sarhoş olduğunu, bu yüzden de o sırada verdiği idam emirlerinin infaz edilmemesini önceden tenbih ettiğini belirtirler.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]