Medya

“Muhalif tavrınız yumuşadı mı?” sorusuna Nedim Şener nasıl cevap verdi?

Posta gazetesi yazarı, gazeteci Nedim Şener, kendisine yöneltilen “Muhalif tavrı yumuşadı” eleştirilerine cevap verdi. Nedim Şener, kendini hiçbir zaman muhalif olarak konumlandırmadığını, olgusal gazetecilik yaptığını söyleyerek “ben gerçeklerin kimin işine yaradığına bakmam” diye konuştu.

NEDİM ŞENER MUHALİFLİĞİNİ ELEŞTİRENLERE CEVAP VERDİ

Nedim Şener, CNN TÜRK’te yeni sezonda dikkat çeken, Buket Aydın’ın sunduğu 40 adlı programın konuğuydu. Zaman zaman bazı çevrelerin muhalifliğini sert şekilde eleştirdiği Şener kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Şener, “Cezaevinden çıktıktan sonra muhalif tavrınız yumuşadı mı?” sorusuna da cevap verdi.

İşte Nedim Şener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

“KENDİMİ MUHALİF OLARAK KONUMLANDIRMADIM”

“Ben kendimi hiçbir zaman muhalif olarak konumlandırmadım, gazeteci olarak konumlandırdım. Ben siyasi bir figür değilim. Böyle gazetecilik de vardır ama benim yapmak istediğim gazetecilik olgusal gazetecilik. Ben gerçek kimin işine yarar diye bakmayan bir insanım. Gerçek AK Parti’li de olsun CHP’li de olsun HDP’li de olsun hiç fark etmez. O gerçek kendini savunacak konumda güçlü olacak ve insanlar sadece o gerçeği görecekler. Benim derdim soruşturmacı gazetecilik, insanların reddedemeyeceği gerçekleri ortaya koymak.”

“HİÇ BİR SİYASİ ÖRGÜTÜN İÇİNDE OLMADIM”

“Ben bugüne kadar hiçbir siyasi partinin toplantısına katılmadım, hiçbir siyasi örgütün içinde bulunmadım. Legal illegal hiçbir grubun içinde olmadım. Beni tanıyanlar bir siyasi figür olmadığımı sadece salt bir gazeteci onun da altında sadece muhabir olduğumu bilirler. Böyle bir tavır değişikliği bende yok. İlgilendiğim konulara bakıyorlarsa eğer, ben 2007’den beri Hrant Dink cinayeti ve bunun arkasındaki FETÖ’nün kötülüklerini anlatmaya çalıştım. 17- 25 Aralık, MİT Müsteşarı’nın tutuklanma girişimi ardından 15 Temmuz kanlı darbe girişimine kadar hep bunun uyarısını yapmaya çalıştım. Bugün de köşe yazılarımda bunları anlatmaya çalışıyorum.”

Buket Aydın’ın “Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna Şener şu açıklamayı yaptı:

“SİYASETTE OLMAYI NE ZAMAN İSTEDİM BİLİYOR MUSUNUZ?”

“Öyle bir düşüncem hiç olmadı. Bugüne kadar da hiç teklif gelmedi, geleceğini de zannetmiyorum. Siyaseti ne zaman istedim biliyor musunuz? Kemal Kılıçdaroğlu bir gün miting meydanında toplananlara ‘Nazlı Ilıcak burada.’ diyor ve slogan attırıyor. Hemen CHP Milletvekili Dursun Çiçek’e mesaj attım. Dedim ki ‘Bugün milletvekili olmak isterdim.’ ‘Neden?’ dedi. ‘İstifa etmek için.’ dedim. Eğer orada vicdanen o tepkiyi veremiyorsanız, siyasete girmenin bir anlamı yok. Gerçekten sırf bunu dediği için o genel başkanı cezalandırmak adına, o gün istifa etmek için milletvekili olmak isterdim. Bu duygularda olan adama hiç kimse de zaten siyaset teklif etmez. Karşılığı olan bir şey değil.”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün