Müge Anlı’ya Azerbaycan’da büyük ilgi

ATV’nin ekran yüzü aynı zamanda Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı’nın ünü Türkiye sınırlarını aştı. Başarılı televizyoncunun ” Sevgi İzi” adını verdiği sosyal sorumluluk projesiyle Azerbaycanlıların gönlünü kazanmasını bildi.

Müge Anlı, geçtiğimiz günlerde Azarbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Azarbeycan’da Abşeron Valisi İrade Gülmemmedova’nın davetlisi olarak ziyaret gerçekleştiren Müge Anlı, ziyaret kapsamında Bakü’ye gitti. Avukat Rahmi Özkan ve Prof.Dr. Şevki Sözen’i  de yanına alarak Bakü’ye giden Anlı ve ekibine Azarbeycanlılar büyük ilgi gösterdikleri haber veriliyor.

AZERİLERE SEVGİ İZİ PROJESİNİ ANLATTI

Müge Anlı ve yanındaki ekip Bakü’de kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Bakü’de Haydar Aliyev Anıtı’na çelenk koydu. Ekip, burada daha sonra Türk Şehitliği’ni de ziyaret ederek dua okudu.

Bu ziyaretlerin ardından Müge Anlı ve ekibi Haydar Alişyev Merkezi’nde tertiplenen törene katıldı.

Törende “Sevgi İzi” adlı projesini Azerbaycanlılara anlatma fırsatı bulan Müge Anlı, Azeri kardeşlerimizin www.senibuldum.com adlı web sitesi üzerinden kayıp yakınlarını bulabileceklerini anlattı.

Üç ay önce başlattığı kampanyanın bugün geldiği noktadan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Müge Anlı törende duygusal anlar yaşadı.

Vali İrade Gülmemmedova, Anlı’ya projeden ve başarılarından dolayı plaket verdi.

HAZAR TV’NİN YAYININA KATILDI

Ödül töreninin ardından Azerbaycan’da yayın yapan Hazar TV’nin yayına katılan Müge Anlı, Azeri kanalında yine yeni sosyal sorumluluk projesini anlatarak projenin önemine vurgu yaptı.

Müge Anlı; ‘Sevgi İzi’ projesinin Azerbaycan temsilcisi Gülgün Gocayeva ve Vimay Med Klinik Direktörü Elnare Umayeva ile birlikte projede yer alan kliniği ziyaret etti.

Başarılı televizyoncu,  klinikteki doktor ve hemşireler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Anlı, ‘Sevgi İzi’ odasının açılışını da yaptı. Anlı, daha sonra ‘Sevgi İzi’nin uygulanacağı çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek  ‘Sevgi İzi’ kampanyasını resmi olarak Azerbaycan’da başlatmış oldu.

Müge Anlı’ya Abşeron Valisi Gülmemmedova tarafından antika halı hediye edildi.

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]