Müge Anlı’da şok yanlışlık

Trabzonlu ve Adıyamanlı iki ailenin bebeklerinin karıştığı programda ailelerin babalarını konuk eden Müge Anlı ile Tatlı Sert programında şok eden yanlışlık!

Ailelerden birinin çocuğun kendi çocuğu olmadığından, sarışın olmasından şüphelenmesi üzerine DNA testi yaptırması sonucu şok eden gerçek ortaya çıktı. Olay Müge Anlı’nın programına taşındı. Uzmanların ve seyircilerin kıyasıya masaya yatırdığı konu irdelenirken yapılan bir yanlışlık medyabey.com’un gözünden kaçmadı.

Müge Anlı’da babaların soyadları karıştı!

İstanbul’da özel bir hastanede 3 yıl önce dünyaya gelen Selahattin Demirler’in ve Yasin K.’nın çocukları sezaryenle aynı doktor tarafından dünyaya getirildi. Doğumun ardından çıkış işlemleri sırasında; bebeklerin kilo farkı olması sebebiyle Selahattin Bey çocukların karışmış olabileceği konusunda hastaneyi uyarmış ancak kesinlikle öyle bir şey olmadığı cevabı ile karşılaşmıştı. Bunun üzerine yıllar sonra Selahattin Bey çocuğun sarışın olmasından dolayı şüphelenerek DNA testi yaptırıyor ve kendi büyüttükleri çocuğun dnasının Trabzonlu aile ile uyuştuğu ortaya çıktı.

Ancak işin ilginç yanı bebeklerin karışmasının tartışıldığı programda bebeklerinin babalarının isimlerinin de karışması oldu. Selahattin Demirler’in adı soyadı yaka kartına doğru takılırken, Trabzonlu ailenin babasının ismi Yasin K.’nın da soyadı Demirler olarak yazılmıştı.

Hastanenin adı etik olarak gizleniyor

Müge Anlı özellikle hastanenin adını vermeyeceklerini belirterek yetkililere seslendi. Babaların her ikisi de hastane yetkililerinin kendilerini çağırdığını ve kendilerine belli bir miktar para vereceklerini ve konunun kapatılmasını istediklerini iddia ettiler. Müge Anlı özellikle hastanenin adını öğrenmediğini belirtti. “Amaçlarının adalet yerini bulsun, siz kişisel hak ve mağduriyetinizin giderilmesini sağlama hakkına sahipsiniz. Ama biz bunu medyada şimdilik duyurmayacağız.” dedi.

Müge Anlı seyircilere siz olsaydınız ne yapardınız diye sorup mini bir kamuoyu araştırması yapınca seyircilerin çoğunluğu büyüttükleri bebeği verip, kendi kan bağı olan bebeği geri alacaklarını beyan ettiler.

Müge Anlı: “Ben olsam asla vermem!”

Müge Anlı ve programda psikolojik telkin ve analizleriyle yer alan Prof. Dr. Arif Verimli ise büyüttükleri bebekten asla vazgeçemeyeceklerini belirtirken, programda hukuki sorunlar hakkında aydınlatıcı bilgiler veren Rahmi Özkan zaman içinde alıştıra alıştıra kan bağı olan bebeği isteyeceğini belirtti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]