Yerli Dizi

MİS GİBİ KARADENİZ VE ÖZLEM KOKUYOR SEVDALUK (ANALİZ)

Show TV’nin yeni dizisi Sevdaluk sonunda başladı. Başrollerini Erdal Özyağcılar ,Demet Akbağ, Devin Özgür Çınar, İbrahim Kendirci ve Zuhal Gencer Erkaya’nın paylaştığı  Sevdaluk mis gibi Karadeniz kokusuyla ilk bölümüyle bizleri sarıp sarmaladı.

Çünkü içine tüm özlemlerimizi eklemiş de gelmiş. Su gibi akan mizah dili, usta oyuncular, düşündüren replikler, özlediğimiz sanatçılardan parçalar ve, ve Karadeniz’in muhteşem doğası.

Karadeniz aşığı olduğumu bilen bilir. Sadece Karadeniz’e değil o çetin koşullarda doğası gibi zenginliklere sahip insanlarına da hayranım.

Bu dizi tüm bunları harmanlamış getirmiş ekranlara.

Ve Karadeniz’de yapılacak Hidro Elektrik Santrali ( HES ) konusuyla oradaki tahribata da dikkat çekiyor. Arkasını önünü gözümüzün önüne seriyor.

Şimdilik Adalet ve Ali İhsan karakterlerini biraz anladık ve tanıdık. İlerleyen bölümlerde tüm karakterleri daha net tanıdıkça detaylı anlatımlı analiz yazımı yazarım.

Ama ilk bölümün bu harmanını yazmaktan geri duramadım. Bu dizi izlenmeli ve izletilmeli bence.

Bir dizide olmazsa olmaz haline gelen güzellik kavramlarını arayıp oyunculuğu atlayanlara, senaryoda entrika dramın dibine vurmakla bir bölge ve sorunlarına değinilmeyeceğini göstermek adına, işine aşık, yaptığı her işe özellikle titizlenen oyuncular görmek adına ve daha birçok şey adına.

Şimdiden Çarşamba’nın dengelerini değiştireceğini düşündüğüm BKM mutfağından çıkan yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı Sevdaluk, Show TV’nin de bu yılki en iyi ve en doğru işi olmuş.

Tebrikler ve yolun açık olsun Sevdaluk; aynı yağmurun altında ıslattınız, gönlümüze de ruhumuza da dokundunuz…

OYA TEKİN / MEDYABEY

[email protected]

https://twitter.com/#!/oyatekin (@oyatekin)

http://yurthaber.mynet.com/yazarlar/tum/1/o.tekin35

http://blog.milliyet.com.tr/Sayfam/Blogger/?UyeNo=580460

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı