Miraç kandili ne zaman, en güzel miraç kandili mesajları

Miraç kandili yaklaşıyor. Bu kutsal günde siz de sevdiklerinize birer mesaj gönderebilir ve dualarını alabilirsiniz. Miraç kandili ve miraç gecesi nedir, miraç kandili neden kıymetlidir. Bir adı da İsra olan miraç gecesinde Peygamber Efendimiz hangi mucizeyi gerçekleştirmiştir, miraç kandili en güzel duaları ve mesajları, sözleri sizler için derledik.

Miraç Kandili 3 Mayıs 2016 Salı gününün gecesinde tüm Müslüman aleminde dualarla ve ibadetlerle huşu içinde kutlanacak. Müslümanlara namazın hediye edildiği ve farz kılındığı kutlu Miraç kandili yaklaşıyor. Miraç kandilinde miraç gecesi hangi duaları ve ibadetleri etmeliyiz. Miraç gecesi Peygamber Efendimiz’in mucizesi nasıl gerçekleşti. Miraç kandilinde yapılması gereken işler ve okunacak özel süreler ve dualar haberimizde.

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vessellem) Miraç günü göğe çıkarıldı. Müşrikler bu mucizeye inanmak istemediler. Miraç kandiline inanmak ve bu mucizeyi kabul etmek ancak Müslümanlara nasip oldu. O gece Kudüs’e gelen Peygamberimiz, tüm Peygamberlerin ruhaniyetlerine imamlık yaptı ve onlara namaz kıldırdı. Hz. Cebrail Aleyhisselam eşliğinde Allahın izniyle göğe yükselen Peygamberimiz, yedi kat gök tabakalarını sıra sıra geçerken; her tabakada yer alan diğer kavimlerin Peygamberleriyle görüştü. Oradan ‘Sidretü’l Münteha’ya çıkarılan Peygamberimizi bundan öteye geçmeye izni olmayan Cebrail Aleyhisselam durumu Peygamber Efendimiz’e “Ey Allah’ın Peygamberi. Buradan öteye yalnız gideceksin. Yüce Allah bana buraya kadar çıkma izni vermiştir. Eğer buradan ileriye bir adım atarsam yanarım.”sözleriyle anlattı.

 

Miraç Gecesi Kandil mesajları 

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandilinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz mübarek, dualarınız mübarek olsun.

Allah”ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

 

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

 

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun.

Allah”ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kandiliniz mübarek olsun  olsun.

Ya Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

 

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere…

Miraç kandili önemi, İsra gecesi yapılacak dualar ve İbadetler için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]