Milli güreşçilerimiz Taha Akgül ve Selim Yaşar’ın final maçları saat kaçta?

Rio Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden milli güreşçilerimiz Selim Yaşar ve Taha Akgül finalde… 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında serbest güreşte 86 kg’da Selim Yaşar, ABD’li J’den Michael Tbory Cox’u 2 – 1 yenerek finale yükseldi. 125 kg’da ise Taha Akgül, Ermeni sporcu Levan Berianidze’yi 8 – 1 yenerek finale yükselme başarısı gösterdi. Peki, Akgül ve Yaşar, final müsabakasına ne zaman ve saat kaçta çıkacak?

Rio’da devam eden güreş müsabakalarında, erkekler serbest stilde mücadele eden milli sporcular Taha Akgül ve Selim Yaşar, final müsabakasına çıkacakları tarih belli oldu. Madalyayı garantileyen Taha Akgül ve Selim Yaşar’ın final maçlarına 20 Ağustos Cumartesi (bu akşam) , TSİ 22.00’de çıkacak. Final maçları TRT Spor kanalından canlı olarak ekrana gelecek.

Carioca Arena’da düzenlenen serbest stil 125 kilo yarı final müsabakasında, Taha Akgül ile Ermeni Levan Berianidze karşılaştı. Son iki yılın dünya şampiyonu Taha Akgül, Berianidze karşısında 3-1 galip gelerek final biletini aldı.

Milli güreşçi, finalde İranlı Komeil Nemat Ghasemi ile karşılaşacak. İlk turu maç yapmadan geçen Taha, ikinci turda Moğol Chuluunbat Jargalsaikhan, çeyrek finalde de Belaruslu İbrahim Saidau karşısında sayı üstünlüğüyle galip gelmişti.

Diğer güreşcimiz Selim Yaşar da erkekler serbest stil 86 kilo yarı finalinde ABD’li J’den Michael Tbory Cox’u 3-1 yenerek finale yükselme başarısı gösterdi. Güreşçimizin finaldeki rakibi, son iki yılın dünya şampiyonu Rus Abdulrashid Sadulaev oldu.

Selim Yaşar, ilk turu maç yapmadan geçmiş, ikinci turda Porto Rikolu Jaime Yusept Espinal, çeyrek finalde de Kübalı Reineris Salas Perez’i 3-1’lik sonuçlarla eledi. Madalyayı garantileyen Taha Akgül ve Selim Yaşar’ın final maçlarına çıkacağı akşam seansı, TSİ 22.00’de başlayacak. Bu arada güreş karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de izledi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]