Milli Google Earth kullanıma açıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin Milli harita sistemi başka bir deyişle Milli Google Earth’ü  olarak bilinen HGK Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) sivil kullanıma açıldı. Peki nedir Milli Google Earth? Sivil kullanıma açılan ve herkes tarafından kullanılabilecek olan HGK-CAS uygulaması ne için kullanılır ve kullanmak isteyenler nasıl kullanabilir? HGK – CAS uygulaması sivili kullanıma açıldığında site tahminen yoğunluktan dolayı açılmıyor. Ayrıntılar haberimizde…

Harita Genel Komutanlığı sitesi üzerinden indirilen uygulama ile artık Milli Google Earth olarak bilinen HGK Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) herkes tarafından kullanılabilecek. HGK – CAS uygulaması ile sayısal coğrafi veriler, ortofoto görüntüler kullanıcılara 3 boyutlu, kesintisiz ve etkileşimli bir yapıda, internet ağı üzerinden masaüstü uygulaması olarak sunuldu.

HGK -CAS Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Coğrafi Analiz Sistemi CAS nedir?

CAS Harita Genel Komutanlığı tarafından geliştirilmiş bir coğrafi bilgi sistemidir. CAS ile sayısal coğrafi verilerin kullanıcılara sanal küre mimarisi üzerinde üç boyutlu olarak kesintisiz ve etkileşimli bir yapıda sunulması hedeflenmiştir. CAS, coğrafi verilerin üç boyutlu olarak görülebilmesi ve analizler yapılabilmesini sağlayan bir uygulamadır. Yüksek çözünürlükteki ortofoto görüntüleri, uydu görüntülerini, Türkiye ve civarına ait 1/25.000, 1/50.000, 1/100.000, 1/250.000 ölçekli temel topoğrafik haritaları, çeşitli vektörel verileri üç boyutlu ortamda simüle eder, bu verilerin paylaşımını sağlar.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]