Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan flaş Seçil Öğretmen açıklaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında öğrencileriyle birlikte yüreklere dokunan bir gösteriye imza atan Seçil öğretmen PKK’lı teröristlerin hedefi oldu. Şırnak’ta öğretmenlik yapan #Seçilöğretmen minik öğrencileriyle birlikte Türk bayrakları eşliğinde yüreklere dokunan bir gösteri yapmış ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler beğeni ve paylaşım rekorları kırmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Seçil öğretmenle ilgili flaş bir açıklama geldi.

Bakan Ziya Selçuk sosyal medya Twitter hesabından Seçil öğretmenin güvenliği ile ilgili gerekli önlemlerin alındığına dair bilgi paylaştı. Bu paylaşım Seçil öğretmeni Twitter’da gündeme taşıyan kullanıcılar arasında sevinçle karşılandı.

Bakan Ziya Selçuk,  #SeçilÖğretmen etiketiyle şu bilgiyi paylaştı:

“Seçil Öğretmenimizin güvenliği için gerekli önlemlerin alındığını bildirmek isterim. Ülkemizin herhangi bir coğrafyasında görev yapan her öğretmenimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin okullardaki temsilcisidir ve devletimizin koruması altındadır.”

Terör örgütü PKK sempatizanları Seçil öğretmenin öğrencileriyle beraber çekilen görüntüler hazmedemeyip Seçil öğretmeni hedef almış değişik hesağlardan Seçil öğretmeni hedef göstermişlerdi.

Bu hainlik karşında vatandaşlar harekete geçti ve #Seçilöğretmen etiketiyle destek kampanyası başlatınca Bakan Ziya Selçuk’tan konuyla ilgili yüreklere su serpen paylaşımın gecikmeden gelmesi vatandaşları sevindirdi.
.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı