MEZOTERAPİ SAĞLIKLI ZAYIFLAMA YÖNTEMİ Mİ?

Baharın gelmesiyle doğa yenileniyor. Peki ya siz? Doğaya ayak uydurarak bedeninizi ve ruhunuzu yenileyebilir, daha sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkarabilirsiniz. Kış aylarında alınan fazla kiloları vererek bedeninizdeki yenilenmeye başlayabilirsiniz. Hızlı ve şok diyetlerden uzak durarak, sağlığınızı kaybetmeden, sporun ve dengeli beslenmenin temele oturtulduğu bir zayıflama süreci çok önemli. Siz de çok kısa sürede Venüs’ü bile kıskandıracak kadar zayıf ve sağlıklı bir bedene kavuşabilir, yaz aylarında kilolarınızı saklamak zorunda kalmayabilirsiniz.

Medikal Estetik Hekimi Dr.Gülen Altun, zayıflama sürecinde medikal estetik tedavilerinin zayıflamaya yardımcı olarak, daha hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi sağladığını belirtiyor. Zayıflama tedavilerinin başında gelen vücut mezoterapisi hakkında Medikal Estetik Hekimi Dr.Gülen Altun’un aktardığı bilgiler şöyle:

dermamed-mezoterapi

“Mezoterapi, fazla kilolarından veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kısa sürede sonuç veren çok başarılı bir uygulamadır. Özellikle yağlanmanın fazla olduğu karın, kalça, mide, kol gibi bölgelere uygulanabilen mezoterapi, yerleşmiş ve zor verilen kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlıyor.

Mezoterapi uygulamasında; vitamin, mineral, ilaç ve amino asitler içeren ilaçlar, çok ince uçlu iğnelerle istenen bölgedeki cilt altına enjekte edilmektedir. Bu uygulamayla kan dolaşımı düzeltilir, ödem çözülür, doku uyandırılıp, hücreler içindeki yağların kolay çözülmeleri ve dolaşıma atılmaları sağlanır. Bu nedenle, kısa sürede 10- 20 cm arasında hızlı bir incelme ve zayıflama meydana gelir.

Mezoterapi tedavisi, kişinin yağ oranına ve kilosuna bağlı olarak değişmekle birlikte, ortalama 5-10 seans sürer. Seanslar 10-15 dakika sürer ve tedaviden sonra kişi günlük hayatına rahatça devam edebilir. Bazen iğnenin uygulandığı bölgelerde küçük morarmalar görülse de bu morarmalar ortalama 5-7 gün içerisinde geçer. Mezoterapi yöntemi 18-65 yaşındaki tüm kadın ve erkeklerde kullanılabilir tıbbi bir yöntemdir.

Bölgesel yağlanmanın dışında, kişide fazla kilo sorunu var ise, mezoterapi tedavisi ile birlikte kişiye özel diyet programı hazırlanır. Kas kaybına neden olmadan, düzenli ve sağlıklı beslenme programı sayesinde ayda 5-8 kilo arasında kilo verilebilmektedir.

Mezoterapinin bir diğer avantajı ise, incelme ve zayıflama sağlanırken, ciltte toparlanma ve şekillenme sağlaması, ciltteki sarkmaları engellemesidir. 

gulen-altun

DR.GÜLEN ALTUN HAKKINDA:

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 1999-2001 yılları arasında özel sektörde, 2001-2005 yılları arasında kamu sektöründe hekim olarak görev yaptı. Yurt içi ve yurt dışında uygulamalı bir çok eğitim programı, kongre, fuar etkinlikleri ile deneyimlerini geliştirdi. Medikal estetik literatürünü çok yakından takip eden ve klinik uygulama­larında başarılı sonuçlara imza atan Dr. Gülen Altun, Kasım 2013 itibariyle Bahçeşehir Dermamed Kliniği’nde göreve başlamıştır.

Botox, dolgu, cilt yenileme, akne ve akne izi tedavisi, cilt çatlakları, leke tedavileri, dövme silme, ben tedavisi gibi lazer uygulamaları, gençlik aşısı, PRP ile cilt tedavileri, mezoterapi, roller gibi iğneli medikal uygulamalar, oksi­jenterapi, göz çevresi tedavileri ve zayıflama protokol uygulamaları gibi çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

İletişim:

Bahçeşehir Dermamed Kliniği  – 0212 669 82 59 – 0533 810 46 36

www.Facebook.com/Dr.GulenAltun

www.Twitter.com/Dr_GulenAltun

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]