Mezdeke Aynur cinayetine Asena ve Nuri Alço isyan etti

Mezdeke dans grubunun üyesi 55 yaşındaki Aynur Kanbur’un bir cinayete kurban gitmesi tüm sanat camiasını derin yasa boğdu. Aynur Kanbur’un cenazesine dönemin en ünlü isimleri katıldı. Cenaze namazında gözyaşlarını tutamayan Asena ve Nuri Alço ile yakın dostları ile sanatçı arkadaşları isyan etti.

Ünlü oryantal dans grubu Mezdeke’nin dansçılarından olan dansöz Aynur Kanbur için Zincirlikuyu Camiinde cenaze düzenlenen törende gözyaşları sel olup aktı. Nuri Alço’dan Asena’ya; Rober Hatemo’dan Oya Aydoğan’a kadar sanat camiasının hemen her kesiminde ünlü, sevenleri ve dostları dansçı Aynur’u son yolculuğuna uğurlamak için gelmişti.

Son kadın cinayeti bu kez ünlülerin cephesinden geldi. Evinde 6 kurşunla öldürülmüş halde bulunan Aynur Kanbur’un katili ya da katilleri hala bulunamadı. Kanbur’un öldürülmesiyle ilgili olarak sanat camiasından birçok kişi talihsiz olayla ilgili duygularnıı dile getirdiler. Cenazede en çok bedbaht olan kişinin ise Aynur Kanbur’un meslektaşı Dansöz Asena olduğu görüldü. Kanbur’un tabutuna sarılarak uzun süre kendine gelemeyen ve gözyaşları içinde isyanını haykıran Asena “Neden korkunuz var, neden idam çıkarmıyorsunuz. Kaç çocuğa daha tecavüz edilecek. Kaç kadın daha kurşunlanacak. Devletseniz çıkarın idamı. İdam istiyoruz. Artık yürüyemiyoruz yollarda. Türkiye’ye yalvarıyorum, Cumhuriyetime yalvarıyorum idam çıksın. Çıksın bir rahat edelim.  Artık bu ülkede çocuk yapmaktan korkuyorum. Yalvarıyorum artık sesimizi duyurun. İyi haldi, bilmem neydi yeter… Giriyor iki ay yatıp çıkıyor. Bu nasıl bir adalet. Ne yaptı bu kadın” sözleriyle yürekleri dağladı.

Talihsiz dansöz Aynur Kanbur’un sanatçı dostlarından Nuri Alço, “Böyle bir ölümü hak etmedi. Yıllarca yaşlı annesiyle kızı için mücadele veren kimseyi kırmayan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan bir insandı. Nasıl bir cezadır, nasıl bir kindir hiç anlamış değilim. 3 gün görüştük öyle bir sıkıntısı olsaydı söylerdi” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Yine meslektaşı için gözyaşı döken isimlerden biri olan Petek Dinçöz ise “Hepimiz şoktayız. Çok üzgünüz. Çok seviyordum Aynur ablayı. Benim düğünüme de gelmişti. Melek gibi bir kadın bu ölüm ona hiç yakışmadı” diyerek katilin bir an önce bulunmasını istediğini belirtti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]