Mevlüt Tezel beklenen özür yazısında kendini nasıl savundu?

Sabah yazarı Mevlüt Tezel’in, dün Günaydın ekinde yayınlanan yazısında kullandığı bazı ifadeler sosyal medyada ve de kamuoyunda tepkilere neden oldu. Mevlüt Tezel konuyla ilgili  bugün kaleme aldığı yazısında “yanlış anlaşıldıysa özür dilerim” ifadesine yer verdi. Mevlüt Tezel, Sabah’ın internet sitesinde yayınlanan yazıda “Bizim Azerbaycan ve Karabağ’a sevgimizi kimse sorgulayamaz. Yanlış anlaşıldıysam Karabağ taraftarlarından ve kardeş Azerbaycan’dan özür dilerim” ifadelerini kullandı.

MEVLÜT TEZEL ÖZÜR YAZISINDA NELER YAZDI?

İşte Mevlüt Tezel’in özür yazısında öne çıkan o bölümler:


“son yazımda Karabağ taraftarının bu mütevazı koreografisiyle ilgili esprili bir yazı yazmaya çalıştım. Ama sosyal medyada büyük bir linçe maruz kaldım, bazıları organize hareket etti; Ermeni, kripto FETÖ’cü olduğumu vs. yazdılar. Bana ve aileme yapılan hakaretleri ise burada yazmaya terbiyem müsait değil.

ESKİ MHP’Lİ SİNAN OGAN KIŞKIRTTI
Beni en çok şaşırtan ise bir dönem MHP’de vekil olan, milliyetçi çizgide siyasete devam eden Sinan Oğan’ın yazımda Karabağ taraftarına ‘ezik’ dediğimi iddia eden, ‘hem kel hem fodul’ gibi hakaret sayılabilecek ifadelerin yer aldığı, Azerbaycan halkını galeyana getirmeye çalışan tweet’ler yazdı. Hayretler içerisindeyim, daha önce sosyal medyada da komik bulunan bu koreografi ile ilgili yazdığım bir magazin yazısından milliyetçi siyaset mi yapılır?”

“Yazdığım yazı ortada, ben ‘ezik’ benzetmesini tribünlerde büyük örneklerini görmeye alışkın olduğumuz koreografilerin, Karabağ tribününe yansıyan mütevazı bir örneği için yaptım. Yazıda kesinlikle Azerbaycan halkını ve Karabağ taraftarına hakaret eden bir ifade yoktur.

 

KARABAĞ’IN ONURLU MÜCADELESİNE SONSUZ DESTEK VERDİM
Yazılarımı takip edenler benim siyasi duruşumu biliyordur. Kardeş Azerbaycan halkıyla ne alıp veremediğim olabilir. Azerbaycan halkına ve Karabağ’daki haklı mücadelesine sonsuz saygı ve destekte bulunan bir gazetede çalışıyorum. Karabağ taraftarına hakaret etmem için benim çıldırmış olmam lazım!
Ne yazık ki, bazı Azerbaycanlı kardeşlerimiz biraz alıngan davrandılar ve Oğan’ın yazdığı tweet’lerin etkisinde kalarak yazımı anlamadan, bazı insanların maksatlı başlattığı linç kampanyasına bilmeden destek oldular.”

“Şu anda sosyal medya’da Ermeni olduğumu, Ermeni davasına destek verdiğimi yazan asılsız tweet’ler dolaşıyor ve insanlar bunlara inanıyor. Demek ki, sosyal medyada linç edilmek böyle bir şeymiş. Buna vesile olduğunuz için aferin size Sinan Oğan!

AZERBAYCAN HALKI VE KARABAĞ TARAFTARINDAN ÖZÜR DİLERİM

Eğer yazım yanlış anlaşıldıysa ya da düşüncelerimi tam olarak okuyucularıma aktaramadıysam, kardeş Azerbaycan halkı ve Karabağ taraftarlarından özür dilerim.”

 

 

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Sevgi Yıldız 22 Ekim 2017

Çevir kaz’ı yanmasın!!! Sen o lafı ettinmi, etmedinmi? Milleti aptal yerine koymaya çalışma ve kıvırma hiç. Senin gibi çakallar gerçek yüzünü bir gün mutlaka istemeden gün yüzüne çıkarır.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]