Meteroloji’nin yeni uygulaması vatandaşların işine yarayacak!

Meteroloji Genel Müdürlüğü, günlük hayatta zamanın daha iyi kullanılabilmesi ve meteorolojik olaylardan kaynaklı problemlerin önlenmesi için saatlik hava tahmini uygulamasına geçildiğini açıkladı. 

HER İL İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün her il için saatlik hava tahmini uygulamasına geçildiği duyuruldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuyla ilgili açıklamasında, meteorolojinin toplumsal hayatın her alanına girdiğini belirterek, “Beklenilen meteorolojik olayların tahmininin geniş yelpazede verilmesinin toplumda yanlış anlaşılmalara sebep olacağı ve günlük yaşam planlamasında problemler oluşturabileceği öngörülmektedir. Tahmin edilen meteorolojik olayları, her il için saatlik olarak yapmak ve daha özellikli hale getirmenin ise bu problemleri en alt seviyeye çekeceği açıktır.” değerlendirmesini yaptı.

Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, “Bu uygulamayla vatandaşlarımız günlük işlerini planlarken zamanı daha iyi kullanarak meteorolojik olaylardan kaynaklı problemlerin önüne geçebilecek.” ifadesine yer verdi.

46 BİN 500 MUHTARA SMS GÖNDERİLECEK

Eroğlu, can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla hazırlanan uyarılar ve değerlendirmelerin internet sitesi, mobil uygulamalar, sosyal medya, Meteorolojinin Sesi Radyosu, televizyon, gazeteler aracılığıyla vatandaşlar ve ilgili kullanıcılarla paylaşıldığını anımsattı. Ayrıca toplumsal farkındalığı artırmak ve vatandaşların uyarılara en yüksek seviyede ulaşmasını sağlamak amacıyla 46 bin 500 muhtara SMS gönderme uygulamasına geçildiğini de aktardı.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]