Mete Yarar’dan uğradığı silahlı saldırı hakkında çarpıcı açıklamalar

Güvenlik uzmanı, Karar gazetesi ve Superhaber yazarı  Mete Yarar,  bugün Kadıköy’de uğradığı silahlı saldırı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Mete Yarar, silahlı saldırının konuştuklarından ve yazdıklarından hoşlanmayan FETÖ tarafından gerçekleştirildiğini savundu. İşte, Mete Yarar’dan çok konuşulacak olan  o açıklamalar;

“DARBE TİYATRO DİYENLERİN OYUNUNU BOZDUM”

“15 gündür her türlü saldırıya uğruyorum.

Şu anda iyiyim. Allah korudu.

Konuştukca bana saldırıların dozu artmaya başladı.

“Darbe tiyatrodur” diyenlerin oyunlarını bozacak açıklamalar yaptım televizyonlarda.

Bana bir yerden vuracaklardı itibarsılzaştırma, saldırı olacaktı.

Oğlumun şirketiyle ilgili bir mevzuda oğlumu çağıracaklarına beni çağırdılar. Bir yere davet ettiler ben oraya gitmedim. Ben başka yere davet ettim iki kişi geldi.

“NASIL TUZAK KURDUKLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Gittiğimde olayın oğlumla ilgili olmadığını anladım. Beni çağıran şahıslar ödemeyi yapacaklarını söyleyip çağırdılar. Kimsenin ödemeyle ilgili bir mevzu için geldiğini değil başka bir mevzuya çekmeye çalıştılar. Bu adamların nasıl tuzak kurduklarını çok iyi biliyorum. Masada alacak verecek meselesi, gibi bir havaya sokmaya çalışıp orada silah çekmeye çalıştılar.

Benim orada saldırıda bulunmamı ve bana karşılık vermeyi planlıyorlardı. Ben o tuzağa düşmedim.

Mekandan çıkarken silahı çekip mermiyi ağzına verdiler. Ben silaha elimi atmadım. Ben silaha elimi atmış olsam, bana “Alacak verecek yüzünden Mete Yarar birisinin vurdu” diyeceklerdi. Ben hayatta yapmadığım bir seyi yaptım ve bekledim. İkinci mermiyi sürdü ağzına ve göğsüme ateş etti. Mermi horoza vurduğunu duydum ama mermi patlamadı.

“BANA TUZAK KURDULAR”

Beni isteyerek ve bileri bir yere çektiler ve tuzak kurdular. Bunların işlerine gelecek hamleyi yapmadım. Daha ben ifade vermekten çıkmadan bu gruplara, FETÖ’ye yakın olanlar neredeyse hiç konuşmadığım ifade tutanakları yayınlanmaya başladı. Ergenekon, Balyoz’da daha insanlar ifadeye girmeden ifade tutanakları yayınlanmaya başlardı. Aynısı yaşandı.

O mermi patlamış olsaydı ben şu an sizinle bu konuşmayı yapamıyordum.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]