Mete Yarar’a silahlı saldırı

Güvenlik uzmanı ve yazar Mete Yarar, Kadıköy’de silahlı saldırıya uğradı. Mete Yarar saldırganlara ruhsatlı silahıyla karşılık verdiği haber veriliyor. Yarar, Kadıköy’de tartıştığı iki kişi tarafından  silahlı saldırıya uğradı. Görgü tanıklarının polise verdiği ifadeye göre, Yarar’ın silahıyla karşılık verdiği saldırıda yaralanan olmadığı öğrenildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre olayın bir terör saldırısı değil. Yarar’a saldırdıktan sonra kaçan kişilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Saldırganın İlk ateş etme girişimi silahın tutukluk yapması nedeniyle başarısız olduğu öğrenildi. 3. kurşunun ise Mete Yarar’a isabet etmediği haber veriliyor.

 

Mete Yarar, saldırının ardından Twitter hesabından “Şu an iyiyim, merak etmeyin” mesajını paylaştı. Yarar, “Arayanlar için çok teşekkür ederim. Allah’ın verdiği canı Allah alır”diye yazdı.

Yarar, “iki kişiydiler, ateş açtılar. Ben de zaten silahımla karşılık verdim. Bunun üzerine kaçtılar. Polis çalışma başlattı” dedi.

Yarar, saldırının neden gerçekleştirilmiş olabileceğine ilişkin ise, “Farklı bir sebep var ancak şimdilik durum net değil” diye konuştu.

Çok sayıda tanıdığı ve sevdikleri Mete Yarar’a sosyal medya hesabından geçmiş olsun dileklerinde bulunarak saldırıyı kınadı.

Mete Yarar kimdir?

1984 yılında Kara Harp Okulu’ndan piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra, 20 yıl boyunca silahlı kuvvetlerin çeşitli birimlerinde görev yapan Mete Yarar, 2004 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan binbaşı rütbesinde iken kendi isteğiyle ayrıldı. TSK’da 10 yılı aşkın bir süre sınır ötesi operasyonlarda yer alan, şu anda güvenlik uzmanı olarak çalışıyor. Karar gazetesi yazarı da olan Yarar aynı zamanda çeşitli medya organlarında analizler yapıyor.

Mete Yarar’a silahlı saldırı konusu Dünya Sözlük’ün de gündemindeydi. İşte, Dünya Sözlük’te Mete Yarar’la ilgili yapılan o yorumlar:

Yorumları görmek için tıklayın:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]