Mete Horozoğlu: “Elimden geldiğince namazımı kılarım”

Başarılı oyuncu Mete Horozoğlu, başarısıyla son yıllarda TV izleyicisinin takdir ettiği isimlerden biri…Posta gazetesinden Kezban Aslan Yılmaz, Mete Horozoğlu’nun ilginç yönlerini ortaya çıkaran güzel bir röportaja imza attı.

İşte o röportajdan bir bölüm:

…………………………………………………………………………..

Yeni diziniz ‘Benim Adım Gültepe’ iddialı bir yapım. Bu projede yer almaya neden karar verdiniz?

Benim için hikaye çok önemli. Hikayeyi çok beğendim. Ekip de beş yıldır çalıştığım ekip. Onlarla beraber iş yapma konforu da etkili oldu kararımda.

Dizide canlandırdığınız ‘Eşref’ nasıl bir karakter?

Gerçek bir karakterden esinlenildi. Kardeşini sakat bırakan kişiyi öldürdüğü için cezaevine giriyor. Hapisanede racon adamı oluyor. Biraz Tatar Ramazanformatında bir adam. Parmaklıklar ardındayken dışardan üniversite bitiriyor ve yattığı hapisanenin müdürü oluyor. Ağır abi… Bu yüzden efsaneleşiyor. Ardından, birtakım sebeplerle görevinden azlediliyor. Bir atölye kuruyor, onun başından geçenler anlatılıyor.

İkinci bölüm yayınlandı; tepkiler nasıl?

Çok iyi. Hatta ‘telefon ve mesajlara cevap vermekten diziyi izleyemez olduk’ diye espri yapıyoruz. İzleyen çok etkileniyor. Kışa doğru izlenme oranının artacağını düşünüyoruz.

mete-horozoglu-1

Oyunculuğunuz çok tutuluyor. Peki sizin en beğendiğiniz yerli-yabancı oyuncular kim?

Yerli isim vermeyeyim, kimseyi küstürmeyeyim. Yabancılardan; Dustin Hoffman’ın oyunculuğu bizim buralara daha yakınmış gibi geliyor. Biz karakterlerin daha çok içine girmeye çalışıyoruz. Dustin’in oyunculuğu öyle.

İlgi alanlarınız ne?

Çok fazla film seyrediyorum. Çocukluğumda ‘Star Wars’u seyrederdim, bunu devam ettiriyorum. Bu yaşımda bile bir çizgi filmin, bir romanın dünyasına girmek beni çok rahatlatıyor.

En sevdiğiniz çizgi filmler hangileri?

Musti’yi çok izlerdim. He-Man’i de… ‘Kung Fu Panda’nın ve felsefesinin hastasıyım. Bir canavarları sevemedim, geri kalan hepsini seviyorum.

Uzun bir dublaj geçmişiniz var. Ekim ayında da Disney Channel’da yayınlanacak ‘Star Wars Asiler’ isimli çizgi filmde adalet için savaşan ‘Sumar’ı seslendiriyorsunuz.

Evet. 1997’de başladım, çok dublaj yaptım. Ama en bilineni Garfield’dır. Animasyon seslendirmeyi ayrıca seviyorum. Beni dublaj yaparken görseniz “Ne yapıyor bu deli?” diyebilirsiniz. Seslendirme çok sevdiğim bir iş.

İnançlı mısınız?

Olmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince namazımı kılar, orucumu tutarım. Hz. Mevlana, Hacı Bektaşi Veli, Hacı Bayram-ı Veli, Abdülkadir Geylani gibi büyük zatların hayatını, düşünce ve felsefesini okuyorum.

Mete Horozoğlu Kimdir:

Türk tiyatrocu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ankara’da okudu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü‘nden mezun oldu. 2001/2003 yılları arasında Tiyatro Anadolu’da oyuncu olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul’a yerleşti. 2003/2004 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’da 2004/2005 sezonunda Çığır Sahnesi Oyuncuları’da 2005/2006 ve 2006/2007 sezonlarında Semaver Kumpanya olmak üzere Tiyatrolar da çalıştı. İstanbul’a yerleştikten sonra birçok televizyon ve sinema projesinde çalıştı. Yanık Koza dizisi ulusal çapta tanınmasını sağlasa da Öyle Bir Geçer Zamanki dizisindeki Soner karakteri ile bilinir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]