Mesut Özil’den sonra bu kez Sibel Kekilli Almanların ırkçılığını deşifre etti

Game of Thrones dizisi ile dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Sibel Kekilli, Almanya’da Mesut Özil’le alevlenen  ırkçılık tartışmalarına katıldı. Kekilli, Almanya’nın çok satan gazetelerinden  Die welt’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı.Türkiye kökenli olduğundan dolayı oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını ifade eden Kekilli, insanların gruplandırılmasının son bulması gerektiğini söyledi.

SİBEL KEKİLLİ DE ALMANYA’DAKİ AYRIMCILIĞI DEŞİFRE ETTİ

Uluslararası yapımlarda aldığı rolle ününe ün katan 38 yaşındaki oyuncu, çocukluğundan itibaren ırkçılıkla tanış olduğunu kaydederek “Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim” dedi.

Çarpıcı açıklamalarına devam eden Kekilli, kendisinden beklentinin sadece bir Türkü oynaması olduğunu, aksi taktirde medya yöneticilerinin bu durumdan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Kekilli, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığına dikkat çekerek “Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor” dedi.

YAŞADIĞI AYRIMCILIĞI ANLATTI

Ünlü oyuncu bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle yeniden kendisinden geri çektiği bir durumla karşılaştığını da ifade etti.

Sibel Kekilli, “Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim” şeklindeki ilginç açıklamasıyla insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Sadiye 1 Ağustos 2018

Sen yine rol teklifi aliyorsun beni tamamen engellediler artik kücük rollerde gelmiyor.Artik bir son bulmali bu ayirimcil.ik

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]