Merve Oflaz Survivor’da kimin kazanmasını istiyor?(M.Bey-Özel)

Onu önce Acun Ilıcalı’nın sunduğu Var mısın Yok musun yarışmasıyla biraz da olsa tanımıştık. Sonrasında ismine iyice aşina olduğumuz proje Survivor oldu.

2010-2011’de Merve Oflaz için Survivor yarışması hayatında dönüm noktası oldu. Yarışmayı kazandıktan sonra bugüne kadar onu değişik projelerde ekranda görmeye alıştık.

Oflaz, oynadığı “Ayşe Hatun” karakteriyle hem de Muhteşem Yüzyıl gibi büyük bir projeyle dizi dünyasına adımını atmış oldu. Ardından Star TV’de Bülent Emin Yarar, Ayça Varlıer ile başrolü paylaştığı Kalbim Dört Mevsim adlı dizide yer aldı.

Sinema filmi Gulyabanide de yeralan Oflaz’ı halen reklam projelerinde de ekranda izlemeye devam ediyoruz.

Merve Oflaz ile Fox TV’de yeni başlayan dizisi Not Defteri’ni ve son sürat devam eden ekranların reyting rekortmeni yarışması Survivor’u konuştuk.

merve-oflaz2

 

-Not Defteri Fox’un yeni dizisi. Bu projede siz de varsınız. Not Defteri nasıl bir dizi kısaca anlatır mısınız?

M.OFLAZ: Not Defteri dizisinde Ölü Ozanlar Derneği, Siyam Balığı ve Bati Yakası Hikayesi gibi filmler çıkış noktası olarak düşünüldü. Bu üç filmden yerel ve özgün bir atmosfer yaratılarak bir hikaye oluşturuldu. Bizde Dersaadet gibi mahallelerin bugün yaşadığı kentsel dönüsümle ortaya çıkan sosyal sorunları, o mahalledeki insanların dönüşümlerini ve çatışmalarını ele alıyor.

-Dizide bir öğretmeni canlandırıyorsunuz. Oynadığınız öğretmen rolünden bize biraz bahseder misiniz?

M.OFLAZ: oynadığım karakter, öğrencilerini çok seven ama onlara ulaşmakta zorlanan bir eğitimci… Oldukça asi ve sert olan öğrencilerine sözünü dinletebilmek, onları doğru yola sevk edebilmek için kendini disiplinli, sert ve kuralcı görünmek zorunda hissediyor.

Öğrencilere karşı uyguladığı, katı, disiplinli, sert tavra karşın, onların harcanmaması, hayata tutunabilmesi için, okul yönetiminin karşısında duran, yönetime karşı öğrencilerini savunan kişi… Öğrencilerle kuracağı samimi ilişkinin onları daha da yoldan çıkaracağına inanan, bu yüzden onlara karşı mesafesini koruyan bir karakter “İclal”.

-TV ile aranız nasıl? 

M.OFLAZ: Pek TV izlemem. İzlediğim tek şey “Survivor” diyebilirim .. Kendim de orada yarıştığım için heyecanla ve zevkle takip ediyorum; kendi kendime yarışmayla ilgili yorumlar yapıyorum.

merve-oflaz3

– Takip ettiğiniz diziler var mı? 

M.OFLAZ: Daha çok yabanci dizileri izliyorum. Bol bol film izlerim. Yani  pek dizi izlemem.

-Muhteşem Yüzyıl’da da oynadınız. Nasıl geçti Muhteşem Yüzyıl seti? Oradan devam eden arkadaşlıklarınız var mı?

M.OFLAZ: Tabii ki devam eden arkadaşlıklarım var ve benim için bu arkadaşlıklar çok değerli. Muhteşem Yüzyıl her yönüyle çok kaliteli bir proje. Oyuncularıyla, senaryosuyla bir ilk ve bu ilkin içinde ben de bulunduğum için gururluyum ..

-Şuanki Survivor ile ilgili bizimle paylaşabileceğiniz notlarınızı merak ediyoruz. Özellikle yarışmacılarla ilgili neler söylemek istersiniz? Kimleri daha şanslı görüyorsunuz?

M.OFLAZ: Merve Aydın, okuldan arkadaşım. Biz spor akademili olduğumuz için gücümüz ve dayanıklılığımızla güçlü kadınlar olarak hayatta yer aldık.  O da inanıyorum ki çok güçlü. Ben, Merve Aydın’ın kazanmasını istiyorum  ve onu destekliyorum. Ayrıca genellikle yarışmalar da çok başarılı.

Gönüllülerde Berna ve Yiğit’i başarılı buluyorum; hem karakter hem de yarışmalardaki performanslarıyla.

Ünlülerde Gökhan da çok efendi ve başarılı.. Duygu da öyle… İyi olan kazansın diyorum.

-Yarışmadan sonra ekranda programlarda ya da dizilerde görmeye devam edebileceğimiz isimler sizce kimler olabilir?

merve-oflaz1

 

M.OFLAZ: Bunun için şimdiden bir şey demek yanlış olur. Kimin ne şansı var ya da yeteneği var bilemeyiz. Önemli olan TV‘ de yer alan kişilerin kaliteli ve kalıcı  işler yapması. Umarım bunu başarırlar..

-Sizi TV8’deki Survivor Panorama programında gözlerimiz aradı. Ama orada yoksunuz. Neden?

M.OFLAZ: Ben konuk olarak ilerleyen zamanlarda programa katılacağım. Survivor, hayatımın bir parçası ve çok değerli benim için. Ama ben yarışalı artık 4 sene oldu. Survivor’u biraz da uzaktan izlemek gerekli diye düşünüyorum.

-Önümüzdeki dönemde yeni projeleriniz olacak mı?

M.OFLAZ: Şu sıra pilates stüdyosu açtık erkek arkadaşım Selim Sabah’la birlikte… Cats pilates isimize yoğunlaştık. Kaliteli işlere her zaman açığım. Şu an bir dizim var zaten ama ilerleyen zamanlar ne gösterir bilemeyiz.

ŞADAN KABA/MEDYABEY-ÖZEL

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]