Merve Kavakçı yeniden Türk Vatandaşı oldu

Resmi Gazetede bugün yayınlanan kararlar Merve Kavakçı yeniden Türk vatandaşı oldu. Bir dönem milletvekili seçildiği halde Meclis’teki yemin törenine başörtü ile katıldığı için hakkında soruşturma açılan ve vatandaşlıktan atılan Merve Kavakçı yeniden T.C. vatandaşı oldu.

Fazilet Partisi’nden Milletvekili Seçilen Merve Safa Kavakçı’nın Türk vatandaşlığının kaybettirilmesinin yürürlükten kaldırılması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında, “Merve Safa Kavakçı’nın Türk vatandaşlığının kaybettirilmesine dair 13.05.1999 tarihli ve 99/12827 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının yürürlükten kaldırılması hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulması; İçişleri Bakanlığının 15.05.2017 tarihli ve 69101 sayılı yazısı üzerine Bakanlar Kurulu’nca 26.05.2016 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.

18 Nisan 1999 seçimlerinin ardından Fazilet Partisi’nden milletvekili seçilen Kavakçı; Meclis’teki yemin törenine o dönem yasak olan başörtüsüyle katıldığı için hakkında soruşturma açılmış ve ardından vatandaşlıktan çıkarılmıştı. Merve Kavakçı vatandaşlıktan çıkarıldıktan ve hakkında başlatılan soruşturma başlatıldıktan sonra ABD’ye yerleşmiş yıllar sonra yurda dönebilmişti.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]