Melih Gökçek ve Bülent Arınç tartışması yeniden alevlendi

Melih Gökçek’in Bülent Arınç’la ilgili açıklaması siyaset gündeminde bomba etkisi yaptı. Gökçek, Arınç’ı darbe girişimiyle ilişkilendirerek, “Bütün operasyonların neticesi de Arınç’ı başa getirmekti” dedi. Bülent Arınç da “Trollük yapmaktan, asıl işi olan belediye başkanlığını yapmaya fırsat bulamıyor.” diye Gökçek’e cevap verdi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında başlayan “parsel” tartışmasının ardından iki isim yine karşı karşıya geldi. Gökçek, darbe girişimini değerlendirirken “Bütün operasyonların neticesi de Bülent Arınç’ı başa getirmekti” açıklaması günün flaş açıklamasıydı.

Arınç ise, cevaben   “Gökçek, AK Parti kurulduğunda AK Parti’ye karşı parti satın almış, Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize her türlü hakareti reva görmüştü. Rica minnetle, kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle Ak Parti’ye girdiğini herkes bilir. Cinlerin etkisiyle söylediği sözleri ciddiye almak mümkün değil. Gökçek, AK Parti kurulduktan iki sene sonra kimlerin operasyonu ile partiye katılmıştır?” diye sordu.

“Darbe teşebbüsünün olduğu 15 Temmuz gecesi işin rengi ve kazananı ortaya çıkana kadar kendileri ortaya çıkmayan bu tipler, beni hedefe koyarak ‘darbe sever’ hallerini örtmeye çalışıyorlar” şeklinde açıklama yapan Bülent  Arınç, “Aslında bunların rahatsızlıkları ben ve açıklamalarım değil de, açığa çıkmasından korktukları kirli ilişkileri olabilir mi?” diye sordu.

“Rica minnetle ve kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle partiye girdiğini herkes bilir” diyen Arınç, “Belediye başkanı olduğu Ankara’da 10 dk yağmur yağsa insanlar caddelerde, alt geçitlerde boğulma tehlikesi yaşıyorken ve yine Ankara’nın ana caddelerinde bile asvaltlar cin çarpmış gibi çukurlarla doluyken, dilindeki zifti bana değil, Ankara’nın bozuk asfaltlarına dökmesini tavsiye ederim. Öyle tahmin ediyorum ki, Ankara’da yaşayan sevgili vatandaşlarımızın da Melih Gökçek’ten beklentisi budur. Çünkü epeysiz başkansızlar” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Bülent Arınç’ın açıklamasının Melih Gökçek ile ilgili olan bölümü şöyle:

Arınç, Erdoğan’ın en yakınına kadar sızıp yıllarca kendilerini “dostça” gizleyebilen yapının medyayı boş bırakmış olabileceğine inanmadığını belirterek özellikle Twitter’da kendini hedef gösteren yandaş gazetecilerin FETÖ sempatizanı olduğunu ima etti.

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Star yazarı Ersoy Dede ve Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ı ‘kripto FETÖ’cü’ olmakla suçlayan Arınç, bu isimlerin önceki yıllarda Gülen cemaatini öven tweet’lerini örnek gösterdi. Turgay Güler’in darbe girişiminden 18 gün önce 27 Haziran 2016’da attığı, “Çok ama çok güzel gelişmeler olacak. Birileri de kuduracak. Az sabredin hele” tweet’ini hatırlatan Arınç, yine Güler’in kendisine 10 yıl önce imzalayarak hediye ettiği “Mehdix” isimli kitabına da vurgu yaparak, “Ey Turgay Güler. Dilini tutamayıp adeta darbe müjdesi veren sen, darbe planını önceden biliyorsan ve o iğrenç teşebbüsün içindeysen seni hangi toprak kabul eder? Yatacak yerin yok!” ifadelerini kullandı.

TURGAY GÜLER’DEN CEVAP GECİKMEDİ

Turgay Güler, sosyal medyadan konuyla ilgili paylaşımlar yaptı. Medyanın öneli isimlerini Turgay Güler’e sahip çıktıkları görüldü. Uğur Işılak “Bundan 5 sene evvel yani herkesin olimpiyatlara katılmak için can attığı dönemde bile feto’ya hep mesafeliydi @turgayguler Şahidim!” diye yazdı.

Güler’in sosyal medya hesabından “Bu gece Nöbette En Sıradışı’da maskeleri tek tek düşüreceğiz!!! Sabırla beklemenizi tavsiye ederim” diye yazması dikkat çekti.

Sabah gazetesi yazrı Hilal Kaplan da Güler’e destek veren isimler arasındaydı. Kaplan “Sicili belli olan Arınç’ın saldırdığı @turgayguler gibi gazeteciler kripto değildir. Esas siz el üstünde tuttuklarına bakın derim” diye yazdı.

GÖKÇEK’TEN SERT AÇIKLAMA

Konuya ilgisiz kalmayan Gökçek de sosyal medya hesabından:”
İLGİLİSİNE…
FETONUN UŞAĞISIN.
HIRSIN VE İHTİRASIN SENİ KEMİRİYOR.
FİTNECİSİN.
İNANANLAR SENDEN NEFRET EDİYOR.
SENİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM” diye yazdı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]