Melih Altınok askerlerle çekildiği fotoğraf için özür diledi

Sabah gazetesinin önemli kalemi Melih Altınok, uçağa binecekleri sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamlamak için bekleyen askerlerle verdiği poz için özür diledi.  Altınok’un sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar tepkilere neden olmuştu.

Gelen tepkiler üzerine Sabah gazetesindeki köşesinden özür dileyen Altınok, paylaştığı fotoğrafları sosyal medya hesabından da sildi.

Altınok bugünkü yazısısında ” Çarpıtmalarla iyi niyetleri istismar edilen sokaktaki vatandaşın hassasiyetini anlıyorum. Zaten onlardan da niyetim kötü olmadığı halde özür diledim, diliyorum da. Çünkü bizi canları pahasına koruyan askerimize, polisimize içimde saygıdan ve sevgiden başka hiçbir şey yok” diye yazdı.

melih-altinok-askerlerle

İşte, Melih Altınok’un “Tartışılan o fotoğrafın hikâyesi” başlığıyla yayımlanan 30 Mayıs 2016 tarihli yazısından ilgili bölüm:

*************** ****************

Her gün ekrandayım, yazılarımı okuyorsunuz. Sokakta karşılaştığım, askerlerin, polislerin ve ailelerinin “ekranlardaki tek sesimizsin” iltifatlarını sıralamayacağım. Teröre, PKK’ya, askerimize, polisimize karşı tavrımı sizlere bir daha anlatmama gerek yok sanırım. Peki, niçin terör örgütlerinin tehditleriyle yaşadığımız halde bu iftiralara, çarpıtmalara maruz kalıyoruz? Aslında cevap sorunun içinde. Evet, tam da bu sebepten, terör örgütlerinin hedefi olduğumuz için!

Bizi seven, izleyen, teröre karşı olan, yurtsever insanların gözünde bizi etkisizleştirmek için. Liberal pozlarında sinsi sinsi yeniden çözüm süreci pazarlayıp PKK’yı diriltmek isteyenlerin maskesini düşürdüğümüz için, ekmek tekerlerine çomak soktuğumuz için.

Bilen biliyor işte. Yine de resmi instagram’dan sildim. Çünkü çarpıtmalarla iyi niyetleri istismar edilen sokaktaki vatandaşın hassasiyetini anlıyorum. Zaten onlardan da niyetim kötü olmadığı halde özür diledim, diliyorum da. Çünkü bizi canları pahasına koruyan askerimize, polisimize içimde saygıdan ve sevgiden başka hiçbir şey yok.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]