Medya

Medyanın önemli isimleri Habertük’ün kapanma kararıyla ilgili ne dedi?

Gazete Habertürk’ün kapanacağı yolundaki haberler Türk medyasında bomba etkisi meydana getirdi. Medyanın önemli isimleri yaptıkları paylaşımlarla haberi doğruladılar. Gazetenin başlangıcından beri kadrosunda yer alan Fatih Altaylı’nın açıklamaları da oldukça dikkat çekti. Kapanma haberini değerlendiren Altaylı’nın olaydan haberinin olmadığını söylemesi ise şaşkınlığa neden oldu.

“PATRON HERHALDE KAPATMA KARARI ALMIŞ!”

Fatih Altaylı, yaptığı değerlendirmede”Bana yapılmış bir tebligat yok. Ama dedikodular bu kadar ayyuka çıktığına göre, anlaşılan haberler gerçeği yansıtıyor; patron herhalde kapatma kararı almış” diye konuştu.

T24 sitesine konuşan ve  hiç bir yerde yazamazsam kendi bloğumda yazarım şeklinde açıklama yapan Altaylı ile birlikte medyanın önemli isimleri kapatma kararıyla ilgili sosyal medya hesaplarından düşüncelerini paylaştı.

ERSOY DEDE: “ÇOK ÜZGÜNÜM”

Star yazarı Ersoy Dede, “Habertürk Gazetesi için çok üzgünüm.. bir okur olarak, keyifle okuduğum bir kaç gazeteden biriydi.. Haber Üretimi ve yazar çeşitliliğiyle fark yaratıyordu. Bu karar, gazetelerin kârlılığı ve yeni medya dönemi bakımından çok tartışılacak bir karar..” diye yazdı.

İSMAİL SAYMAZ: “KAPANACAĞI BİLGİSİ DOĞRUYMUŞ”

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz ise paylaşımında kapatma kararıyla ilgili olarak üzgün olduğunu dile getirdi. Saymaz,  “Habertürk gazetesinin kapanacağı bilgisi doğruymuş. Habertürk’ü bir muhabir olarak çok beğeniyordum. Yıllarca öncesinde kaldı diye düşündüğüm habercilik rekabetini var ediyordu. Etkili Haberler, esaslı söyleşiler, dikkate değer yazılar okuyordum. Kapanmasına çok üzüldüm.” diye yazdı.

CUMA GÜNÜ SON KEZ BASILACAK İDDİASI

Medyanın kulislerinde konuşulanlara bakılırsa Habertürk gazetesinin önümüzdeki Cuma günü son kez basılacağı iddia ediliyor.

Ciner Medya’dan şu ana kadar bir yalanlamanın gelmemesi durumun ciddiyetini gösteriyor. Şimdilerde gazeteyle ilgili alınan kapatma kararından kaç gazetecinin etkileneceği ya da işsiz kalacağı konusu gündemde.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı