Medya

Medyadan Cengiz Semercioğlu’na tepkiler dinmiyor…Tepki sırası Oray Eğin’de!

İntizar, Sinem Gedik ve Mustafa Ceceli üçgeninde dönen ve büyük tepki alan olayları köşesinden duyuran Cengiz Semercioğlu’na medyanın önemli isimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Yükselen tepkiler karşısında Semercioğlu’nun yalnızlığı katlanarak artıyor.

CENGİZ SEMERCİOĞLU’NUN HABERCİLİĞİNİ ELEŞTİRDİ

En son Habertürk yazarı Oray Eğin, bugün olaya ilişkin “Bir bedava telefon, bir sızdırılan kaset” başlıklı çok dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Eğin, Hürriyet gazetesinde Semercioğlu’na kimsenin dokunamadığını ileri sürdü.

Mustafa Ceceli olayına ilişkin ilginç saptamalarda bulunan Eğin, Semercioğlu’nun söz konusu olaydaki haberciliğini kıyasıya eleştirdi. Eğin; “Güya mahkeme kayıtlarına bakmış da, ayrıntıyı yakalamış falan… Oysa hayatı boyunca hangi mahkeme kararından ne haberi çıkartmış ki, şimdi ‘habercilik’ yapmış olsun?” ifadelerini kullandı.

“YILIN SKANDALI ASLINDA BİR BASIN SKANDALI!”

Cengiz Semercioğu’nun, Ceceli olayının ‘yılın skandalı’ olarak duyurmasına da atıfta bulunan Habertürk yazarı “Dün köşelerini bir telefon şirketine kiralayanlar, bugün de sızıntı kasetin emrinde gazetecilik yapıyorlar. “Yılın skandalı” aslında bir basın skandalıdır.” diye yazdı.

Eğin’in söz konusu yazısında şu ifadeler de bir hayli dikkat çekti:

“Hürriyet gibi bir gazetenin içinde ayrı bir imparatorluk kuran ve kendi şahsi çıkarlarına gazeteyi alet eden bu küçük iktidara o zamanki patronlar bile dokunamıyordu. Üstelik başka köşe yazarlarının, gazetenin kendi okur temsilcisinin yıllardır süren itiraz ve uyarılarına rağmen.”

“Cengiz Semercioğlu’nun ve Kelebek’in tek başarısı, çeşitli etki odaklarına kendilerini teslim etmektir.”

Bu yazı, Habertürk yazarı Oray Eğin  ile Cengiz Semercioğlu arasında yeni bir polemiğin fitilini ateşleyebilir. Tabii Semercioğlu kendisine yönelen tepkilerden fırsat bulabilirse…

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün