MARAL BÜYÜKSARAÇ YOLANTHE YENGE’NİN ROLÜNÜ KAPTI!

2013’ün Aralık ayında başlanan “Gecenin Tenhasında” filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde son buldu. Montajları biten film İtalya Film Festivali’ne hazırlanıyor.

Amerikalı turist Sarai Sierra’nın hayatından esinlenerek hazırlanan film yankı uyandırmaya devam ediyor. Türkiye’de öldürülen ve surların dibinde cesedi bulunan Sarai’yi canlandırması için oyuncu seçimi  yapımcıyı fazlasıyla zorlamıştı.

SENARYO ELDEN ELE GEZDİ

Barın tuvaletinde tamamen çıplak sevişme sahnesinin yeraldığı senaryo için neredeyse hiç bir kadın oyuncu ikna edilemedi. Senaryo adeta elden ele gezdi.

yolanthe-cabau

Türkiye’de kaldığı ilk günden bu yana güzelliğiyle göz önünde olan Yolante Cabau’ya giden teklif, Yolante Yenge’nin yapımcıyla maddi konularda anlaşamaması üzerine diğer kadın oyunculara yönlendirdi film şirketini.

Yolante Cabau gibi seksi ve aykırılığıyla yönetmenlerin gözdesi Sibel Kekilli’yi arayan yapımcının çabası sonuç vermedi. Sibel Kekilli’ni Almanya’da çekimde olduğunu öğrenen yapımcı İtalyancasının anadili gibi olması ve İtalya, Amerika gibi ülkelerde oynadığı müzikallerle yurtdışında da kariyeri olmasını göz önünde bulundurup esmer oyuncu Maral Büyüksaraç’a rotasını çevirdi.Festival filmi olması 17 yaşındaki oyuncuyu heyecanlandırdı. Tüm bu arayışların ardından genç oyuncu Maral Büyüksaraç ile  anlaşma sağlandı.

Bilindiği gibi Gecenin Tenhasında filmi Amerika’lı turist Sarai Sierra’nın hayatını sinemaya uyarlıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]