MARAL BÜYÜKSARAÇ: “İNSANLARIN BENİ YANLIŞ TANIMALARININ NEDENİ MEDYA” (MEDYABEY-ÖZEL)

Türkiye’ye turist olarak gelip daha sonra İstanbul’da sahildeki surların dibinde öldürüldüğü ortaya çıkan Amerikalı turist Sarai Sierra cinayeti sinema filmi oluyor.

Yönetmenliğini Mehmet Bükülmez’in yaptığı filmin başrolünde Maral Büyüksaraç, Ensar Ender, Silvia Santini ve Erkan Can oynuyor. ‘Gecenin Tenhasında’ isimli filmde bir İtalyan turistin Beyoğlu’nda cinayete kurban gitmesi ve Beyoğlu’nun arka sokaklarındaki yasa dışı olaylar konu ediliyor.

İtalyan görüntü yönetmeni Marc Harwey ile çalışan Mehmet Bükülmez, filmin çekimlerini İstanbul’da tamamladı. Sierra cinayetinin filme ilham olduğu, filmde de İtalyan turistin tıpkı Sierra gibi Beyoğlu’nda bir apartta yer kiraladığı ve daha sonra cinayete kurban gittiği konu ediliyor. Film,İtalya film festivaline hazırlanıyor.

maral-buyuksarac-3

Filmin başrol oyuncusu Maral Büyüksaraç ile yeni filmi Gecenin Tenhasında’yı ve oyunculuk macerasını konuştuk.

MEDYABEY: Filmde öldürülen “Sarai” rolünü mü oynayacaksın?

M.BÜYÜKSARAÇ: Filmde Sarai Sierra karekteri diye birşey yok aslında. Sadece birkaç sahnede Sierra’dan etkilenilmiş o kadar.

MEDYABEY: Projeyi kabul etmende ne etkili oldu? Projeye nasıl dahil oldun?

M.BÜYÜKSARAÇ: Filmin yönetmeni fotograflarımı görmüş,”kim bu kız?” diye sormuş,bir kaç ortak arkadaşım sayesinde telefonla irtibat kuruldu.

MEDYABEY: Şuanda film hangi aşamada, çekimler bitti mi?

M.BÜYÜKSARAÇ: Çekimler bitti. Montaj aşaması başladı.

MEDYABEY:  Türkiye’de mi çekildi filmin tamamı?

M.BÜYÜKSARAÇ: İtalya’dan oyuncumuz geldi,onun sahneleri İtalya’da olabilir.

MEDYABEY: Filmin vizyon tarihi belli oldu mu?

M.BÜYÜKSARAÇ: Nisan ayı gibi düşünülüyor. Ama tam da kesin değil.

MEDYABEY: Oyunculuk maceran nasıl başladı?

M.BÜYÜKSARAÇ:  Biraz kararlı bir çocuktum, çok fazla iç dünyamla alakam yoktu. Oyunculuk bana ansızın geldi. Babamla gittiğim davetlerde fotoğraflarım çekiliyordu. Göz önünde olmayı sevmeyenlerdenim. Dizilerde fazla çalışmak istemiyor olmam da bu yüzden. Yıldız Kenter’le tiyatroya,Şerif Gören’le sinemaya girdim.

Tiyatroyu bırakmayı hiç düşünmüyorum; “tiyatrocuyum” etiketi altında gezenlere tepkim büyük. Başarılı olmak için çok çalışıyorum. İnsanlardan çok tepki alıyorum ve bu tepkilere bir son verilsin istiyorum.  Medyada herkes aklına geleni yazıyor ve bu da insanların beni yanlış tanımasına neden oluyor.

MEDYABEY:New York’ta oyunculuk eğitimi almışsın. Nerede ve nasıl bir eğitim aldın?

M.BÜYÜKSARAÇ: New York Academy’de kamera önü ve kamera arkası eğitimi aldım. Woody Allen ile tanıştım. İtalya’nlardan İspanyol’lara kadar her milletten insana benzetti beni. Ama onu Türk olduğuma ikna edemedim.

Orada herşey farklı. Sabah erkenden bisiklete atla,caddede satıcıdan bir sandviç kap ve okula git…Oysa Türkiye’de bisiklet sürücülerine  saygı yok.

MEDYABEY: Seni önümüzdeki dönemde dizi projelerinde görecek miyiz?

M.BÜYÜKSARAÇ: TRT1’de devam eden Seksenler dizisi için yapımcı Birol Güven’le görüşme aşamasındayım.

MEDYABEY-ÖZEL

maral-buyuksarac-4

Maral Büyüksaraç Kimdir?:

Maral Büyüksaraç (d. 28 aralık 1996, Muğla), Türk sinema ve dizi oyuncusu. Maral Büyüksaraç, emekli büyükelçi ve eski siyaset adamı Olgun Büyüksaraç’ın oğlu Mazhar Büyüksaraç’ın torunudur. Mete Büyüksaraç’ın kızıdır. Annesi Alman asıllı piyanist olduğu için çocukluğunu İtalya, Almanya ve ABD gibi yabancı ülkelerde geçirdi.

1996 yılında Umur Bugay imzalı Bizimkiler dizisiyle televizyon dünyasına giriş yaptı, ayrıca birçok tiyatro oyunu ve reklam filminde oynadı. Daha sonra Kenter Tiyatrosunda oyunculuğa, Şerif Gören’in Ay Büyürken Uyuyamam filmindeki rolüyle de sinemaya adım atan Büyüksaraç, Star Tv’de yayınlanan Lazutlar’da rol aldı. 2011 yapımı Ay Büyürken Uyuyamam filmiyle 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Televizyon Ödülleri Gecesinde Cahide Sonku Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülünü 15 yaşında Meral Okay’ın elinden alan oyuncu, aynı filmle Ortadoğu Teknik Üniversitesi Türkan Şoray Geleceğin ve Şimdinin En iyi Oyuncusu ödülünüde Türkan Şoray’ın elinden almıştır.(Wiki Pedia)

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]