Manisa Valisi Güvençer’den zehirlenen 731 asker için açıklama

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda dün akşam yemeği sonrasında sağlık sorunu yaşayan 731 askerle ilgili açıklama yaptı. Dün akşam yemeği sonrası rahatsızlanan 731 askerle ilgili açıklama yapan vali Mustafa Hakan Güvençer, “Bugünden itibaren geçici olarak askerlerin yemek ihtiyacı Valilik koordinesinde, Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte hazırlanıyor. 3 öğün olarak hazırlanan kumanyalar askerlere dağıtılıyor” dedi.

ZEHİRLENMENİN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Güvençer, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki görülen gıda zehirlenmesi vakaları sonrası askerlerin yemek ihtiyacının Valilik koordinasyonunda Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte karşılandığını söyledi.

Vali Güvençer, kışladaki zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını, halen hastanede bulunan 37 askerin durumlarının iyiye gittiğini kaydetti. Güvençer, zehirlenmenin nedeninin uzman ekiplerce araştırıldığını belirtti.

ASKERLERİN YEMEK İHTİYACINI VALİLİK KARŞILIYOR

Güvençer, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Bugünden itibaren geçici olarak askerlerin yemek ihtiyacı Valilik koordinesinde, Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte hazırlanıyor. 3 öğün olarak hazırlanan kumanyalar askerlere dağıtılıyor. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Enfeksiyon Hastalıkları birimi uzmanlarından oluşan bir heyet, dün geceden bu yana çalışma halindeler. Kara Kuvvetler Komutanlığı Eğitim Doktrin Komutanlığı (EDOK) heyeti ile Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili tahkikatı sürdürüyor.”

7 ASKER TABURCU OLDU
hastanede tedavi gören 44 askerden 7’sinin daha taburcu edildiği öğrenildi. Albay Arif Seyhun Kışlası’nda dün akşam yemeği sonrası bir grup askere baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti sonrası gıda zehirlenmesi tanısı konulması olayıyla ilgili 590 askerin etkilendiği ve 372 Mehmetçiğin hastanelere sevk edildiği, Manisa Devlet Hastanesinde 22, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesinde 7 ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde 8 olmak üzere 37 askerin tedavisinin devam ettiği haber veriliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]