“Make Up Championship” makyaj yarışması sonuçlandı

Beauty Forum dergisinin her yıl düzenlediği “Make Up Championship” yarışmasında bu yıl İSMEK öğrecileri galip geldi. Çeşitli üniversitelerden, kozmetik firmalarından, makyaj kurslarından katılan yarışmacılar 1920’li yılların makyajı konseptiyle yarıştılar.

Yarışmada profesyönel makyaj sanatçıları da yer alırken birinciliği bir dönem Show TV’de de çalışan Gizem Emine Akyıldız’ın öğrencisi Abdullah Biltekin kazandı. Abdullah Biltekin’in sadece 5 aylık bir eğitim geçmişiyle bu başarıyı göstermesi dikkat çekti. Biltekin, 5 ay önce kozmetik ürünlerini bile tanımazken bugün geldiği seviyeyle herkesi kendine adeta hayran bıraktı.

Aynur Öztürk, Tuğçe Dilaverler, Muammer Ketenci ve Cenk Aydınlısoy gibi sektörde başarılı isimlerin juri üyeliğini yaptığı yarışmanın birincisi Abdullah Biltekin ve modeli olan eşi Özge Biltekin, Eylül ayında Almanya’da düzenlenecek olan makyaj yarışmasında ülkemizi temsil edecek.

gizem-emine-yildiz

Gizem Emine Akyıldız kimdir:
Yarışmada birinci olan Abdullah Biltekin’in hocası Gizem Emine Akyıldız TV sektörünün yabancısı olmadığı bir isim.1993 yılında İstanbul’da doğan Akyıldız çocukluk hayali olan makyaj sanatçılığı serüvenine lise döneminde başladı.  Makyaj eğitimine başladığı ilk eğitim kurumu İSMEK Sahne Makyajı branşı oldu. Orada  makyaj uzmanı Sibel Çankaya ile tanışması hayatında dönüm noktası oldu.

Eğitim hayatına İstanbul Aydın Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümünde devam eden Akyıldız o  yıllarda  Show TV’de de çalışma fırsatı buldu. Mualla Çelikçi,Ülker Mutlucan,Gülcan Reis gibi TV sektöründe makyaj konusunda deneyimli isimlerle çalıştı.

Gizem Emine Akyıldız halen Boyner markasının internet alışveriş kataloğu için gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinde stil danışmanlığı ve makyözlük yapıyor.

Yarışmayla ilgili düşüncelerini paylaşan Akyıldız, “2 yıl önce yarışıp Türkiye ikincisi olduğum ‘Make Up Championship’ yarışmasına bu yıl hazırladığım öğrencimin birinci olup Türkiye Şampiyonu olarak ülkemizi Almanya’da temsil edecek olmasının mutluluğunu yaşamaktayım” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]