Mahsun Kırmızıgül’ün Vezir Parmağı adlı filmine tepkiler çığ gibi büyüyor

Mahsun Kırmızıgül’ün 25 Ocak’ta vizyona girmesi beklenen Vezir Parmağı filmine tepkiler çığ gibi büyüyor.  Türkiye gazetesi, İslam’la bağdaşmadığı gerekçesiyle Vezir Parmağı filminin vizyona girmemesi ve kaldırılması için açılan kampanyaya, 43 bin kişinin imza attığını yazdı.

Change.org sitesinde düzenlenen kampanyada filmin içeriğinde şalvarlı, cübbeli insanları ve  çarşaflı kadınların  kötü tanıtıldığı öne sürüldü. Kampanyada “Mahsun Kırmızıgül’ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum” ifadelerine yer verildi.

KAMPANYANIN MUHATAPLARI RTÜK VE BİMER

Filme yapılan eleştirilere bugün birinci sayfadan yer veren Türkiye gazetesi, sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor. Lütfen bu filme dur diyelim. Bu film İslam’a saldırıdır. Neslimizin bozulmasına ilk adım merdivenidir. Bu soğuk savaşla 1 saatlik nikâh muta nikâhını normalleştirecekler, gençleri ve ailelerimizi perişan edecekler. Cumhurbaşkanlığı, RTÜK, BİMER’e hemen şikâyet edelim. Bu rezil filmi istemiyoruz” denilerek imza kampanyasına çağrı yapıldığını yazdı.

SOSYAL MEDYADAN DA FİLME TEPKİLER VAR

Öte yandan Mahsun Kırmızıgül’ün filmine sosyal medyadan da tepkiler var. Pekçok kullanıcı filme benzer nedenlerden dolayı tepki gösterdi. Sosyal medya hesaplarından filmin kaldırılması konusunda talepler giderek artıyor. Yapılan yorumlarda filmin İslamı ve geçmişi karaladığı dile getirildi.

Vezir Parmağı filmininde başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talât Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul Fatoş Seymen, Suna Selen ve Defne Yalnız’dan oluşan oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]