Leman Sam’dan çok konuşulacak Nepal depremi açıklaması

Sanatçı Leman Sam’ın Nepal’de meydana gelen depremle ilgili yazdığı tivit çok konuşulacağa benziyor.

Zaman zaman attığı tivitlerle tepki çeken ünlü sanatçı Leman Sam, şimdi de Nepal tweetiyle medyanın gündeminde.
Nepal’de meydana gelen ve 2000’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depremin ardından Sam’ın attığı tivit, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da oldukça konuşuldu.

Hayvanseverliğiyle bilinen Leman Sam, Twitter’da;”Nepal’de Hindu tanrıçası için yüzlerce hayvan katletmişlerdi, cezasız mı kalacaktı, bugün binlercesi öldü, tanrıçaları kabul etsin artık… Düşünmeden kızıp köpürmeye hazır olanların anladığı biçimde humanist değilim, yeni söylemiyorum bunu, her hümanistim diyene inanmayın. Kimsenin beni yargılamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum, o kadar çok hümanist olsaydı, Dünya bu günkü gibi mi olurdu?” diye yazdı.

leman-sam-nepal

Ünlü şarkıcının bu mesajının ardından, sosyal medya Twitter’da adeta Sam’ın yazdıklarını konuşuldu. Sanatçı, daha önce Kurban Bayramı’yla ilgili attığı tivit nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

Ünlü şarkıcı Leman Sam, Kurban Bayramı’nda attığı tivitle takipçilerini şaşırtmış kurban kesenlerle terör örgütü IŞİD mensuplarını bir tutmuştu.“Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır” diye yazan Leman Sam büyük tepki almıştı.

Açıklamanın bir hakaret olduğunu düşünen kitleleler Sam’a sosyal medyadan tepki gösterirken, Sam da gelen tepkiler üzerine, “Bazılarınızla aynı cinsten olmaktan utanç duyuyorum, sahtekar, cahil ve çürüksünüz, kızamıyorum bile, yemin ederim” diye açıklama yapmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]