Lara Fabian önce ağaç dikti sonra konser verdi

Dünyaca ünlü şarkıcı Lara Fabian, EXPO 2016 kapsamı içinde sesiyle büyülemeye devam ediyor. Fabian, önce ağaç dikti, sonra sesiyle müzikseverlere doyumsuz bir müzik ziyafeti çekti. Lara Fabian, EXPO 2016 Antalya kongre merkezinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi. “Je’taime” şarkısıyla gönüllerde taht kuran Fabian, güçlü sesi ve seslendirdiği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı.

 EXPO’DA LARA FABİAN RÜZGARI ESMEYE DEVAM EDİYOR

Konser öncesi EXPO 2016 Antalya sergi alanına 190 yaşında bir zeytin ağacı dikti. Fabian, EXPO Tepesi’ne Bursa’dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 190 yaşında zeytin ağacı dikerken habercilere elinde kürekle poz verdi.

Ağaçların insanlığı temsil ettiğini düşündüğü söyleyen Fabian, Sicilya Kökenli olduğu için Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytin ağaçlarının da favorisi olduğunu belirtti. Zeytin ağacının bolluk bereket anlamı taşıdığını da söyleyen Fabian, “Bu günlerde de bu bolluğa çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

FABİAN’DAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

15 Temmuz darbe girişimi ve yaşanan terör olaylarına değinerek, “Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye’ye gelmek benim için çok önemliydi” dedi.

Türkiye’nin ilk EXPO’sunun bir parçası olduğu için de mutlu olduğunu ifade eden Lara Fabian, bu mutluluğunu “Yalnızca müziğimle değil, burada uzun süre kalıcı olacak bir ağaçla da buraya imzamı attım” cümlesiyle dile getirdi.

Lara_Fabian1

“TÜRKİYE’YE GELMEK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

EXPO 2016 Antalya’da vereceği konser öncesinde sosyal medyada yaptığı “Girişi ücretsiz bu konser, bu güzel ulusun yaralı ruhunu iyileştirmek için küçük bir katkı’ paylaşımında bulunan Fabian, bu paylaşımıyla ilgili olarak şunları söyledi;

“Ben insanlarla bağlı olmayı seven bir kadınım ve bu insanların nerede olduğu önemli değil. Ne duyduğumuz, ne olduğumuz, neyi yargıladığımız önemli değil. Şimdi burada Türkiye’de olmam da işte tüm bu düşüncelerimin sonucu. Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye’ye gelmek benim için çok önemliydi.”
EXPO KONGRE MERKEZİ’NDE LARA FABİAN İZDİHAMI

Çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu Lara Fabian hayranları, konserini izlemek için saatler öncesinde Kongre Merkezi’ne akın etti. Sahneye siyah pantolon ve ceket içine giydiği ekru bluzuyla çıkarak sade bir şıklık sergileyen Fabian, güçlü sesi ve yorumuyla büyüledi. Ana salonu 5 bin 3 kişilik olan, Türkiye’nin en büyük kongre merkezini dolduran müzikseverler Fabian’ın duygu yüklü şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı. Sevilen şarkılarını seslendiren Fabian, konser sonunda ayakta alkışlandı. Yoğun istek üzerine sahneye bir kez daha çıkan Fabian, konserin finalini “Je’taime” şark

ÇEŞME LARA FABİAN’I BEKLİYOR

Dünyaca ünlü sanatçı Lara Fabian’ın beklenen Çeşme konserine 1 gün kala yayınladığı mesajında “Sizlerle Çeşme’de buluşmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

“I will Love Again” ve “Je’Taime” gibi parçalarıyla müzik listelerini alt üst eden, dünya üzerinde 20 milyonun üzerinde albümü satılan ünlü pop yıldızı Lara Fabian 26 Ağustos’ta Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşacak. Son albümü “Ma vie dans la tienne”in tanıtım turnesi kapsamında Piu Live ve 73 Organizasyon işbirliği ile Türkiye’ye gelecek olan Lara Fabian, facebook sayfasından da konserin duyurusunu paylaştı. Çeşme’den bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda Lara Fabian; “Yeni konser tarihim 26 Ağustos İzmir Çeşme” diyerek sevenlerine çağrıda bulundu.

“SABIRSIZLANIYORUM”

Fabian, yayınladığı mesajında da “Sizlerle Çeşme’de buluşmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Tüm zamanların albümü en çok satan Belçikalı kadın sanatçısı olan Lara Fabian’a konserinde Belçika’nın bir diğer kadın starı Natalia da eşlik edecek. İki yıldız, birlikte “Razorblade” isimli şarkıyı seslendirecek.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]