Kurtlar Vadisi Darbe Washington Times’a haber oldu

Kurtlar Vadisinin başarısız darbe girişimi ile ilgili çekeceği film Washington Times’da sinema haberi oldu. Haberde Polat Alemdar kastedilerek “Türk James Bond başarısız darbe ile ilgili filmle sinemaya geri dönüyor” başlığıyla verilen haberde Kurtlar Vadisi’nden Amerikan karşıtı dizi olarak bahsedildi.

Haberde Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcı şirketi olan Pana Film’in geçen pazartesi günü resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya yer verilerek, halktan gelen yoğun istek üzerine böyle bir karar alındığı belirtiliyor. Darbe girişiminin 2003’den beri filmlerde var olan ve Türk James Bond’u olarak bilinen kahramanın(Polat Alemdar) gözünden sinemaya aktarılacağı belirtiliyor. Haberde “Polat Alemdar’ı yine aktör Necati Şaşmaz’ın oynayacağı tahmin ediliyor” bilgisine yer verilmiş.

Haberde ayrıca Türkiye’deki başarısız darbe girişimiyle ilgili kısa bilgi ve yorumlara da yer veriliyor. Darbe girişiminin Türk ordusu içindeki bazı elemanlar tarafından yapıldığı ve saatler sürdüğü ifadeleri kullanılarak, Amerikan basınında daha önce de iddia edilen “darbe girişiminin danışıklı dövüş” olduğu izlenimi sürdürülmeye çalışılıyor.

kurtlar-vadisi-darbe-washington-times

Gazetenin haberinde başarısız darbe girişimi saatler içinde sona ermesine rağmen yaklaşık 250 kişinin ölümüne 2100 kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu bilgisine yer verildi. Söz konusu haberde “Türkiye, darbenin başı olduğu gerekçesiyle Amerikada yaşayan din adamı Fethullah Gülen’i, suçladı” ifadesine de yer verildi.

Türk halkının çoğunluğunun başarısız darbe girişiminin arkasında Amerikan gizli servisi CIA’nın ve bazı Amerikalı subayların olduğuna dair yaygın kanaatten ise hiç bahsedilmemesi dikkat çekti.

Haber: Ekrem ERGÜDER/MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]