Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda kimler Büyük Final’de yarışacak?

TRT1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü Haftanın Finali’nde 4 katılımcı birden “Büyük Final” bileti aldı. Haftanın en iyi 4 Kur’an okuyucusu Büyük Final’de yarışacaklar. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Büyük final’de yarışmaya hak kazanan hangi isimler oldu?

HAFTANIN BİRİNCİSİ MUHSİN KARA

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda üçüncü haftanın finalinde dört yarışmacı Büyük Final biletini aldı. Muhsin Kara, Hafta Finali’nde birinci olurken, ilk dörde giren Ebubekir Kaçan, Şükrü Asileren ve Sanaullah Habib jürinin korumasıyla Büyük Final’de seslerini Kur’an-ı Kerim ile yeniden duyuracaklar.

Haftanın Finali’ne üçüncü gün birincisi olarak katılan Muhsin Kara, Rahmân Suresi’nin ilk 16 âyetini muhteşem okuyuşuyla tilavet etti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Musikisi Korosu’nda Solist olarak görev yapan Muhsin Kara, Osman Şahin hocadan 95, Osman Eğin hocadan 98, Mehmet Ali Sarı hocadan 97 ve Halil Necipoğlu’ndan 99 puan aldı. Seyirciden de 92 puan alarak toplamda 481 puan ile Haftanın Finali’ni birinci bitirerek Büyük Final’e katılmaya hak kazandı.

16 YAŞINDAKİ EBUBEKİR KAÇAN’A FİNAL BİLETİ

Henüz 16 yaşında yarışmaya katılarak güzel sesiyle dinleyen herkesi mest eden Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci olan Ebubekir Kaçan, İnsân Suresi’nin 23’üncü âyetiyle başladığı tilavetini 31’inci âyetiyle tamamladı. Osman Eğin hocadan 100, Mehmet Ali Sarı hocadan 96, Osman Eğin ve Halil Necipoğlu hocadan 95’er puan, seyirciden de 92 puan alarak günün ikincisi oldu. Ancak, jüriden Osman Şahin hocanın korumaya almasıyla Büyük Final biletinin sahibi oldu.

HAFTANIN ÜÇÜNCÜSÜ’NÜ HALİL NECİPOĞLU FİNALE TAŞIDI

İnsân Suresi’nin 5-20’nci âyetlerini okuyan Sanaullah Habib, Isparta’da İlahiyat eğitimine devam ediyor. Jüriden 384 ve seyirciden 87 puan alan Sanaullah Habib, toplamda 471 puan alarak haftanın üçüncüsü oldu. Sanaullah Habib’in Haftanın Finali’ndeki okuyuşuna 100 puan veren Halil Necipoğlu hoca, korumaya alarak Büyük Final’e taşıdı.

ŞÜKRÜ ASİLEREN DE BÜYÜK FİNAL’DE

İlk gün aynı puanı alarak Haftanın Finali’ne gelen iki kişiden biri olan Şükrü Asileren, Zümer Suresi’nin 71-75’inci âyetlerini okudu. Jüriden 382 ve seyirciden 87 puan alan Şükrü Asileren, toplamda 469 puan ile haftayı dördüncü bitirdi. İstanbul Kadıköy Selamiçeşme Camii Müezzini olarak görevine devam eden Şükrü Asileren’in Haftanın Finali’ndeki okuyuşundan dolayı Hafız Osman Şahin tarafından korumaya alınarak Büyük Final’e katılacaklar arasına girdi.

Haftanın Finali’nde Nisa Suresi’nin 69 ve 78’inci âyetlerini okuyan Ahmet Kuzu, halen Hatay Reyhanlı Fatih Sultan Mehmet Camii Müezzini olarak görev yapıyor. Güzel okuyuşuyla jüriden 374 ve seyirciden 86 puan alarak toplamda 460 puan aldı.

Çankırı’da İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan Somalili Şuayip İssa, Haftanın Finali’nde Rahman Suresi’nin ilk 25 âyetini okudu. Jüriden 364 ve seyirciden 89 puan alan İssa, 453 puan ile Haftanın Finali’ni tamamladı.

Haşr Suresi’nin 22-24’üncü âyetlerini Haftanın Finali’nde okuyan Murat Çiçek, jüriden 366 puan ve seyirciden 86 puan alarak yarışmayı 452 puan ile bitirdi.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Anonim 23:49

Koruma ve kayırma burda olmamali

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]