SEVAL AL / KÜÇÜK AĞA DİZİSİNİ NEDEN BEĞENMEDİM

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden tanıdığımız Ali Kaptan’ın oğlu Osman (Emir Berke ZİNCİDİ) bizi yine ekran başına davet ediyor. Sarp LEVENTOĞLU, Birce AKALAY, Zeki ALASYA, Kayhan YILDIZOĞLU gibi isimlerin başrolünü paylaştığı dizinin yönetmenliğini Aysun AKYÜZ ve Erol ÖZLEVİ yapıyor. Ekranların sevilen yüzü Emir Berke; dizi, reklam filmleri ve ardından bir de sinema filmi ile küçük yaşına rağmen oldukça yoğun bir çalışma temposu içerisinde.

Gelelim Salı akşamları Kanal D ekranlarında yayınlanan Küçük Ağa’ ya. Mutlaka daha önceden de yazılıp çizilmiştir hakkında. 4 bölümü geride bırakan iyi kadrolu ancak zayıf bir dizi olduğunu düşünüyorum. Küçük Ağa, çok sığ, aşırı yapay. Bu diziyi neden izlediklerini soruyorum insanlara, çoğunlukla cevap aynı: “Memocan (Emir Berke ZİNCİDİ) için izliyoruz, sevimli çocuk” diyorlar. Bir de parçalanmış olan aile hikâyesini seviyor toplum. Biz acıyı seviyoruz arkadaş! Bizde mazlum edebiyatı yap pirimi kap! Kimse, kimsenin mutluluğunda yanında yok ama iş acıya gelince hemen toparlanır birlik oluveririz. Bu da ilginç bir durum ya neyse…

kucuk-aga

Dizi biraz Akasya Durağı tadında. Birkaç bölüm sonra yayından kaldırılır mı yoksa oyuncular hatırına sürer mi bunu zaman gösterecek diye düşünürken reytinglere bir göz attım. Adamlar sürekli zirvede.18 Şubat’ta Yetenek Sizsiniz’i bile geride bıraktılar. Valla ne diyeyim halk acıyı seviyor, içi boş şeylerle de zihin doldurmaya bayılıyor. Böyle giderse daha çok yıllar aynı formatta boş şeylerle ömrünüzü doldurursunuz canlar.

SULTAN SÜLEYMAN GÖZDEN DÜŞTÜ MÜ?

Sultan Süleyman oğlunun infaz kararını verene kadar Muhteşem Süleyman’dı, şimdi tükaka oldu. Ardından tüm tartışma programları, haber bültenleri nerde ne kadar tarihçi varsa konuk edip bunu konuştular. Diziler ile öğrenilmez geçmiş veya tarih . Hemen hemen her evde internet var, sağlıklı bilgi akışı sağlayabileceğin gayet ciddi kurumların sitelerinde gerekli bilgiler mevcut.

Devlet, kütüphane diye bir kaynağı senin hizmetine sunmuş. Klasik tarih kitapları okumak yerine kurgu kitaplar okuyup öğrenmek istiyorum diyorsan bile buralara git, al bir roman oku, yararlan. Ama yookkkkk…. Bizim halkımızda okur-yazarlık ne gezer? Sonra kim yer pastaları börekleri, kim yapar onun evine kim girmiş kim çıkmış dedikodularını (ki erkeklerimizde dedikodu konusunda hanımlardan hiç aşağı kalmıyorlar ya neyse)…

Ben diziyi eleştiriyordum konu nerelere geldi.

Başarısı için alkışlıyorum Küçük Ağa ekibini. Bu gibi yapımlarla mutlu olan halkımı ayrıca tebrik ediyorum.

Fazla söze gerek yok aslında, basit bir kural var: “başınıza gelen her şeyden siz sorumlusunuzdur”.

Uyku, mutluluk halidir çoğu zaman. Her anlamda ayakta uyumayı seçtiğiniz ülkemde, mutlu kalın dostlarım!

SEVAL AL / MEDYABEY

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]