KPSS 2017/1 tercih dönemi başlıyor! DPT açıkladı 2 bin 780 kişiye kamu yolu açıldı

2 bin 780 kişiye kamuda çalışma umudu doğdu! Kamu personel alımı için 2017/1 tercih dönemi başlıyor… Devlet Personel Başkanlığı ‘DPT’ tarafından kamuya 2bin 780 personel alınacağı duyuruldu. Kamuda görev almak için ne yapmak gerekiyor. 2017/1 tercih işlemleri ne zaman başlıyor. Memur alım tercihleri ne zaman, hangi tarihler arasında yapılacak? 2017 Memur alımı başvurusu ve tercih işlemleri için bilmeniz gerekenler haberimizde.

DPT, ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme işlemleri konusunda bilgilendirdi. DPT alımı gerçekleştirilecek 2 bin 780 personel hakkında yaptığı açıklamalar neler oldu? Memur alım tercihlerinin  21 Haziran-03 Temmuz arasında gerçekleşeceği belirtildi. 2017/1 memur alımı tercih işlemi, tercih rehberi aracılığıyla bölüm ve alana göre filtrelenebilecek.

Devlet Personel Başkanlığı, konuyla ilgili detayları şu şekilde yayımladı;

“Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca 2017/1 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.780 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 Haziran – 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden adayların tercihleri alınacaktır.

2017/1 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]