Köpeği otoyolda sürükleyen cani adama komik ceza

Türkiye bu haberle ayağa kalktı. Zavallı bir köpeği otomobil arkasına bağlayarak sürüklediler. Hayvanseverlerin ihbarı ile Jandarma tarafından kurtarılarak HAYDOS’a teslim edilen PANTER adlı köpeğin sahibine verilen ceza ise hayvanseverleri tatmin etmedi.

Talihsiz olay Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Zeytinalanı Mahallesinde meydana geldi. Bir köpek arabada yer olmadığı gerekçesiyle, otomobilin arkasına iple bağlanarak metrelerce sürüklendi. Olayı görenlerin ihbarı üzerine talihsiz köpek Panter ölümden son anda kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre; Muğla Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı Mahallesi’nde Mesut Bilgiç adlı şahıs, 6 yıldır baktığı kurt çoban köpeğini, 48 K 5666 plakalı otomobilinde yer yok diye, aracının arkasına iple bağlayıp evine gitmek üzere yola çıktı. Karayolunda sürüklenen köpeğin vücudunda ve ayaklarında sürtünmeden kaynaklı büyük yanıklar ve yaralar oluştu.

Karayolunda olayı gören araç sürücüleri hemen Hayvan Dostları Derneğine (HAYDOS) haber verdi. HAYDOS’un tüm müdahelelerine rağmen köpeğin sahibi hayvanı vermeyi reddetti. Bunun üzerine HAYDOS yetkilileri durumu jandarmaya ihbar dhhsç Olay yerine gelen jandarma ekipleri, köpeğin sahibi Bilgiç’i Köyceğiz Jandarma Karakolu’na götürerek resmi işlemlerin ardından köpeği HAYDOS’a teslim etti. HAYDOS üyeleri olayın akabinde Mesut Bilgiç hakkında suç duyurusunda bulundu.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan olayı “vahşet” olarak nitelendirdi.

“Vahşet! Sırtında yanıklar oluşmuş”

Köpeği veterinere götüreceklerini belirten Dağdelen, “Saat 12.00’de konuyla ilgili ihbar geldi. Yaklaşık 2 saat boyunca arkasından kovaladık ve yaralı hayvanı almak istedik. Ancak vermeyi reddetti. Bizde Jandarma ekiplerini çağırdık. Asfaltta sürüklenme sonucu köpeğin sırtında yanıklar oluşmuş. Kendisi, arabada yer olmadığı için köpeği arkaya bağladığını söylemiş. Otomobil içerisinde 2 tane de koyun bulunduğu ve nefessiz kaldıkları yönünde duyum aldık. Şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk.” diyerek köpeği koruma altına aldıklarını belirtti.

“Köpek su sesinden bile korkuyor”

Dağdelen “Köpeğin şimdiki durumu nasıl?” sorusunu  koruma altına alınan köpeğin yaşadıkları nedeniyle çok ürkek olduğunu belirterek “Su sesinden bile korkuyor. Düne göre çok daha iyi. Biraz daha kendine güveni geldi. Yanında biz de ani hareketten çekiniyoruz. Çünkü gerçekten çok korkuyor. Gençlerin durumu bize bildirmesinden önce uzun süre asfaltta sürüklendiğini tahmin ediyorum. Çünkü yarası çok derin. Sürtünmeden dolayı yanıklar var. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğluna bir kez daha sesleniyorum. Artık yasa çıksın ve hayvanlara işkence yapanlara para cezası değil hapis cezası verilsin. Basit bir ceza ile kurtulmasın.” şeklinde yanıtladı.

Panter’in sahibine komik ceza!

Jandarma köpeğin sahibi M.B.yi gözaltına aldı. Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığına götürülüp, ifadesine başvurulan M.B.ye Kabahatlar Kanununa göre 300 lira para cezası kesildi. M.B., jandamadaki işlemlerinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]