Medya

KIVANÇ TATLITUĞ’U FARKLI KILAN NE?

 

Kıvanç Tatlıtuğ’u farklı kılan sadece yakışıklı bir oyuncu olması mı? Milliyet Cadde’den Tolga Akyıldız, ünlü oyuncuyu farklı kılan yanları kaleme aldı…

 

Kıvanç Tatlıtuğ’un başarısının en büyük sırrı bir insan olarak ‘kendini bilmesi’. ‘Best Model’li, ‘Erkan Özerman’lı dönemlerinden tutun da ‘Aşk-ı Memnu’ya, oynadığı reklam filmlerine, ‘Ezel’de aldığı rolle oyunculuğunun bir başka boyutunu gösterme becerisine, müzikal oyunculuğuna, magazin basınıyla ilişkilerine, özel hayatındaki duruşuna kadar şöyle bir gözünüzün önünden geçirin Tatlıtuğ’un kariyerini.
Hatta ben sizin için kısa bir özet geçeyim.
Bülent Ersoy’un klibinde oynamak için huzurlarında ‘görücüye çıkan’ ancak sarışın olduğu için beğenilmeyen, Gülben Ergen’in programında pazılarını ‘elleten’ tıfıl mankenden; Aşk-ı Memnu’daki şansını iyi değerlendirip oyunculuğu ‘oynayarak’ öğrenen, arkasından işin eğitimini de alan ve bugün ‘Kuzey Güney’deki oyunculuğuyla parmak ısırtan ‘yakışıklı’ çocuk.
Sakın ola ki “Türkiye’de ünlü olunca, hep böyle olmuyor mu? Zaman geçtikçe daha çok tanınıyor, daha çok kazanıyor; kazandıkça, ünlü oldukça basından kaçıyor; burnun büyüyor; bu işin kuralı bu” diye düşünmeyin.
Bu işi, Kıvanç gibi yapabilen, yani kendini ve ne yapmak istediğini bilen, oyunculuğunu sürekli geliştirmek isteyen, bunca ilgiye rağmen ayakları yere basan o kadar az insan var ki şov dünyasında.
Kameraları görünce ‘politik olarak doğru’ ya da ‘ninelerimizin sevdiği sanatçı’ kıvamına dönüşenlerden söz etmiyorum.
Tatlıtuğ; bir TV programında, sonra da ‘Kuzey Güney’de aldı bağlamayı eline türküler söyledi ya; hemen başladılar gaz vermeye: “Albüm çıkarmayı düşünmüyor musunuz? Muhteşem bir sesiniz var Kıvanç Bey!”
Hiç öyle muhteşem bir sesi yok. Sadece türküyü ‘doğru’ söyleyecek kadar şarkı söylemeyi biliyor. Tıpkı yaptığı her işte haddini de bildiği gibi. “Düşünmüyorum arkadaşlar, bu benim için tatlı bir hatıra olarak kalacak” dedi cevaben.
Ya işte böyle. ‘Behlül kaçar!’, sonra böyle doğru dürüst bir oyuncu, bir sanatçı adayı olarak geri döner, kendini bilirse.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün