Sinema

Kıvanç Tatlıtuğ Hollywood filminde oynayacak

Türkiyenin genç ve yakışıklı oyuncularından biri olan Kıvanç Tatlıtuğ’un  Hollywood filminde oynayacak. Kıvanç Tatlıtuğ’un “Ferman” ismi ile Türkiye’de vizyona girecek olan Hollywood filminde bir Yahudi gencini canlandıracağı filmin bütçesi 20 milyon dolar olarak belirlendi.  “Edict of Expulsion 1492” isimli film, Tatlıtuğ’un ilk Hollywood heyecanı olacak.

Kıvanç Tatlıtuğ, Türkiye’de ‘Ferman’ adıyla gösterime girecek Hollywood filminde ‘Benjamin’ isimli bir Yahudi gencini oynayacak. Yahudiler’in 1492’de İspanya’dan zorunlu göçünü anlatacak filmde Wilma Elles de bir Türk kadınını canlandıracak.

Ünlü oyuncunun sık sık ABD’ye gitmesinin nedeni belli oldu.Tatlıtuğ’un Hollywood’da bir yapım şirketi de bulunan senarist Ömer Sarıkaya’nın yeni filminde başrolde oynamak için el sıkıştığı haber veriliyor. Film, ilk olarak ABD’de gösterime girecek.

FİLM İSPANYA VE TÜRKİYE’DE ÇEKİLECEK

1492’de İspanya’da yaşayan Yahudiler’in göç ettirilme sürecini anlatacak olan film, İspanya ve Türkiye’de çekilecek. Bütçesi 20 milyon dolar olarak açıklanan film, 1492’de İspanya’dan kovulan Yahudiler’in Sultan 2. Beyazıd tarafından Osmanlı topraklarına kabul edilmesini, bu süreçte ve sonrasında yaşanan olayları beyazperdeye aktaracak.
KİMLERLE OYNAYACAK?

Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘Benjamin’ isimli bir İspanyol Yahudisi’ni oynayacağı filmde Wilma Elles de ‘Leyla’ isimli bir Türk kızını canlandıracak. Filmin kadrosunda Robert Maillet ve Harry Eden gibi Hollywood filmlerinin aranılan aktörleri de rol alıyor. ‘Edict of Expulsion 1492’de, Sultan Beyazıd’ı dünyaca ünlü Hint aktör Kabir Bedi ve Oruç Reis’i ise İspanyol oyuncu Juan Carlos Vellido oynayacak.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı