Kırmızı fularlı terörist kadının anne babası gözaltına alındı

Kamuoyunda kırmızı fularlı terörist olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil’in anne ve babası bu sabah gözaltına alındı. Antalya Başsavcılığı tarafından “terör propagandası yapmak” suçu ile haklarında yakalama kararı çıkarılan Ayşe  Deniz Karacagil’in anne ve babası gözaltında. Gelişmeler Medyabey’de..

Kırmızı fularlı terörist kadın Ayşe Deniz Karacagil’in babası Ömer Karacagil ile annesi Nuray Erçağan’ın terörist olan kızlarının Kobani’deki cenazesinin ardından Suriye’den Lübnan’a, oradan uçakla Türkiye’ye geldikleri belirlendi. Bunun üzerine, anne ve babanın bu sabah Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alınarak ilk işlemlerinin ardından Antalya’ya götürülecekleri bildirildi.

Karacagil ve Erçağan; PKK’ya katılan kızları Ayşe Deniz Karacagil’in Mayıs ayı sonunda öldürülmesinin ardından Karacagil geçtiğimiz hafta Kobani’de düzenlenen cenazesine katılmışlardı.

Kırmıız fularlı teröristin ölüm haberi basında böyle yer almıştı

Antalya’da Gezi Parkı gösterileri sırasında kırmızı fularlı kız olarak tanınan ve hakkında 103 yıl hapis istemiyle dava açılmadan önce terör örgütü PKK’ya katılan Ayşe Deniz Karacagil (24) Rakka’da öldü.

Ayşe Deniz Karacagil, 2013 yılında başlatılan Gezi olaylarında kırmızı fularlı kız olarak tanındı. Gezi’den sonra terör örgütü PKK’ya katılmak için dağa çıkan Karacagil, örgütün elebaşlarından Murat Karayılan’ın yakınında görev almaya başladı.


Karayılan’ın yanında aldığı eğitimlerden sonra Rakka’daki çatışmalara katılan Ayşe Deniz Karacagil’in öldürüldüğü öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]