KİM MİLYONER OLMAK İSTER’İN BAŞARISINA RAKAMLAR DA ŞAHİTLİK EDİYOR

“Ekranların en çok izlenen ve dünyanın en çok para kazandıran bilgi yarışması ” sloganıyla yayın hayatına devam eden Kim Milyoner Olmak İster’in başarısı rakamlara da yansıyor. Yarışma 300. bölümü geride bıraktı…

Ekranların en sadık izleyici grubuna sahip bilgi yarışma programının 300 bölüm boyunca gerek reyting ölçümlerinde gerekse sosyal medyada yarattığı etki yüksek oldu…

İşte rakamlarla “Kim Milyoner Olmak İster”
Kim Milyoner Olmak İster, Facebook’un en çok takip edilen ve hakkında en çok konuşulan bilgi kültür yarışması. Şu an Facebook’da 320.000 takipçisi var.
Kim Milyoner Olmak İster’e şimdiye kadar 1.7 Milyon başvuru yapıldı. Başvuruların hepsi tekil başvuru; çünkü adaylar TC kimlik numaraları üzerinden kayıt yaptıkları için herkes sadece bir kere başvurabiliyor.

Türkiye’nin tüm bölgelerinden farklı gelir gruplarına mensup yarışmacılar yarıştı. Profesörler, dekanlar ve rektörlerin yanı sıra ÖSS’de Türkiye derecesi yapan birçok öğrenci Kim Milyoner Olmak İster programının yarışmacı sandalyesine oturdu. Şimdiye kadar 1051 yarışmacı yarıştı.
300 bölümde toplam 16 milyon 500 bin TL para ödülü dağıtıldı.
Şimdiye kadar toplam 8.000 soru soruldu ve toplam 8.000 kere “son kararım” denildi.
Yarışma 100’ün üzerinde ödüle layık görüldü.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]