“Kiki ile Miki Alatura” ne zaman Türkiye’de vizyona girecek?

Yapımcılığını Filmod Production’ın üstlendiği, Falcon’un yönetmenliğini yaptığı ve oyuncu kadrosunu Avrupa’da yaşayan Türk sanatçıların oluşturduğu “Kiki ile Miki Alatura” filminin vizyon tarihi belli oldu. Kiki ile Miki Alatura 21 Temmuz’da Türkiye’de vizyona giriyor. Filmde başrolleri; Onursal Özokçu, Osman Ovalı, Durmuş Ünal, Fırat Tanış ve Ahmet Dursun’un paylaşıyor. Çekimleri Belçika’da iki ayda tamamlanan “Kiki ile Miki Alatura” yaz aylarının en çok konuşulan komedi filmi olmayı amaçlıyor.

KİKİ İLE MİKİ ALATURKA: BİR BRÜKSEL HADİSESİ

Bulgaristan’da yaşayan Kiki ile Miki’nin bir tek hayali vardır. O da, plak çıkarıp meşhur olmaktır. O derece saf olduklarından kendilerine Belçika’ya vize çıkmasını beklerler. Bu durumdan yararlanan köyün kurnazı Biznesmen Bayram, Belçika’da tanıdığı Plakçı Şehmuz’u ayarlar. Amacı Kiki ve Miki kardeşleri pazarlayarak, plak yapımcısı Şehmuz’dan para koparmaktır. Kiki ve Miki köyüne ve yatalak annesine veda ederek Belçika’nın yollarına düşer.

Ama artık plak sektörü eskisi kadar parlak değildir. Kiki ile Miki’nin gelişini öğrenen Şehmuz onları para kaynağı olarak görüp her türlü dolandırıcılığı yapma peşindedir. Yalnız küçük bir sıkıntı Kiki ve Miki’nin geleceği saati Şehmuz’un sekreteri yanlış anlar ve tüm macera burada baslar. Havaalanından inen Kiki ve Miki yanlış taksiye binerek, Şehmuz zannettikleri bambaşka bir adamın kapısını çalarlar.

Bu esnada şehirde Sabit adında bir komisere devlet bir görev vermiş, çalıntı tabloyu bulması istenmiştir. Bu tabloyu belli sürede bulamazsa başına her türlü is açılacaktır. Bakan Kemal’in ise bu oyunda büyük parmağı vardır. Devletin aradığı esas orijinal tablo Bakan Kemal’in evindedir. Bakan Kemal gerilen olaylardan dolayı tabloyu elinden çıkarmak ister, tahsilatı gerçekleştirmesi için adamlarına emir verir. Tablonun teslimatı Kuryeci Neco tarafından yapılacaktır. Fakat Kiki ve Miki yanlış taksiye bindikleri için soluğu Kuryeci Neco’nun yanında alırlar, yaşanan olaylar zinciri traji-komik sonuçlar doğurur ve beklenmedik bir macera onları bekler.

KİKİ İLE MİKİ ALATURKA KÜNYE:

Yapımcı : Onur Erkan / Filmod Production

Yönetmen : Falcon

Senaryo : Osman Ovalı

Yardımcı Yönetmen : Güneş Güneş

Görüntü Yönetmeni : Muratcan Gökçe, Rolando Guerrieri

Kurgu : Nuri Yıldız

Post prodüksiyon : Mesai Film

Post Prodüksiyon Süpervizör : Ferhat Yüksel

Dublaj Yönetmeni : Refik Tonus

Müzik : Falcon

Kostüm Tasarım : Sevdalin Kalinov

Ses : Yago Deben Bravo

Reji : Sara Omary

Işık Şefi : David Watterman

Kamera Operatörü : Emmanuel Somkiat Gualano, Nawal el Youssoufi

Set Amiri : Harun Raşit Ünal

Ses Tasarım : Soner Koç

Color Correction : Sercan Subaşı

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]