Yerli Dizi

KENAN İMİRZALIOĞLU BEREKETİ

 

kip-kenan-imirzalioglu

Ünlü ve başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu erkek giyim markası KİP’in marka yüzü oldu. Gelen haberler Kenan İmirzalıoğlu tercihinin ciroya fazlasıyla yansıdığı yönünde…

 

KİP İmirzalıoğlu’yla atlattı!

Kenan İmirzalıoğlu ile hazırlanan özel koleksiyonla cirosunu 5 ayda yüzde 45 artırdı…
Erkek giyimin köklü markalarından KİP, uluslararası marka olma yolunda süratle ilerliyor. KİP Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, “Kazakistan, Azerbaycan, Irak, Ukrayna ve Kıbrıs’ta toplam 7 satış noktamız bulunuyor. Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Balkan ülkelerinde büyümeyi hedefliyoruz. Bahsettiğimiz bölgelerde kendi mağazalarımız ve franchise ile büyüyeceğiz” dedi.

Hüseyin Doğan, şirketin 2012 hedefleri ile ‘Kenan İmirzalıoğlu By KİP’ isimli özel koleksiyonu tanıtmak için Safranbolu’da gazetecilerle biraraya geldi. Rekabetin son derece güçlü olduğu erkek giyim sektöründe sektörün oldukça üzerinde bir ciro artışı yakaladıklarını kaydeden Doğan, “Bu yılın ilk 5 aylık döneminde ciromuzu yüzde 45 arttırdık. Bu hızlı büyümenin yılsonuna kadar süreceğini tahmin ediyoruz” dedi. Yakalanan bu hızlı büyüme de ünlü oyuncu Kenan İmirzalığlu ile hazırlanan ‘Kenan İmirzalıoğlu By KİP’ adını taşıyan özel koleksiyonun ciddi payı olduğunu ifade eden Hüseyin Doğan, “Koleksiyon çok özel kumaşlarla ve sınırlı sayıda üretildi. Kenan Bey ile yaptığımız anlaşma sonrasında satışların artacağını öngörmüştük ancak bu kadar artacağını düşünmemiştik. Yeni koleksiyonumuzu sadece kendi mağazalarımızda satmamıza rağmen kısa zamanda her ürün tükendi” bilgisini verdi.

İmirzalıoğlu’nun Türk dizilerinin yoğun olarak izlendiği Ortadoğu ve Balkanlar’da ciddi hayran kitlesi olduğuna işaret eden Doğan, “Koleksiyonun çekimlerini geçen yıl Mısır’da yapmıştık. Hedefimiz Mısır üzerinden bölgeye açılmaktı. Ama yaşanan gelişmeler (Arap Baharı) bizim Kuzey Afrika’da büyüme planlarımızı geciktirdi. Ama satışlarımız buna rağmen çok iyi gidiyor” dedi. Bu yıl Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye ve Gürcistan’da 2 mağaza açacaklarını ifade eden Doğan şöyle konuştu: “Londra, New York, Milano’da mağaza açmak çok zor değil, mesele burada tutunabilmek, rakipleri geride bırakabilmek. Sınırlı olan kaynaklarımızı Türkiye’nin yakınında bulunan coğrafyalarda büyümek için kullanalım.”

Dubai mağazasını açmaya talip oldu

Kenan İmirzalıoğlu, koleksiyonun özellikleri hakkında bilgi verdi. ‘Kenan İmirzalıoğlu By KİP’ konseptinin ‘gösterişli, şık, kaliteli ve sade’ mesajını verdiğini kaydeden ünlü oyuncu şunları söyledi: “Bazı ürünlerde benim taleplerim doğrultusunda değişiklikler yapıldı. Tüketicilerin gösterdiği büyük ilgi yaptığımız müdahalelerin de doğru olduğunu gösterdi.”

İmirzalıoğlu, “KİP’in Dubai’deki mağazasını ben açarım. Bu sayede satışlarda patlar” derken Hüseyin Doğan da “Neden olmasın?” diye yanıt verdi.

Ufuk Şanlı \ VATAN

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün