Kaza sahnesi Paramparça’ya damga vurdu

Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği ve yayınlandığı ilk günden bu yana reyting rekoru kıran, sevilen dizi Paramparça yine soluksuz izlenen yeni bölümüyle ekrana geldi. Özellikle kaza sahnesi oldukça konuşuldu. Peki kaza sahnesi,nin perde arkasında neler oldu. Sahne, kaç paraya mal oldu. İşte haberin detayları:

Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı, Cevdet Mercan’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin 22. bölümünün finalinde yaşanan kaza oldukça dikkat çekmiş ve dizinin sevenlerinin yüreklerini ağızlarına getirmişti.

4 Mayis Pazartesi günü 23’üncü bölümü yayınlanan dizinin kaza sahnesinin devam çekimleri, İkitelli’de bir inşaat şirketinin 3 bin metrekarelik inşaat alanında yapıldı.

PAHALI KAZA

30 metrelik inşaat çukurunda yapılan çekimler için 45 metreye inen üç ayrı çukur daha kazıldı. Kaza sahnesinde kullanılacak olan taksi, tüm güvenlik önlemleri alınıp son kontrolleri yapıldıktan sonra 30 metrelik bir vinçle aşağıya indirildi. Taksinin hasar alması için planlama yapıldı. Taksinin ‘aşağıya uçacağı takdirde nereleri ne kadar hasar görecekti’ kısmı uzmanlar tarafından hesaplandı. Ardından aynı efekti verebilmek için taksi, vinçle kaldırılıp birkaç kez hızla yere vurularak ve ters çevrilerek hasar alması sağlandı. Paramparça’nın Yönetmen Cevdet Mercan taksinin başında, istediği görüntüyü elde edene dek bekledi. Mercan, zaman zaman görevlilerden balyozla taksiye vurup, ezmelerini istedi

KAÇ PARAYA MAL OLDU?

Bu görüntülerin çekilebilmesi için sette 150 kişilik teknik ekip görev yaptı. Çekimden sonra hurdaya çıkan taksiyle birlikte kaza sahnesinin tamamı 350 bin liraya mal oldu. Her türlü güvenlik önleminin alınmasına rağmen yine de yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşılık, sette ambulans-sağlık ekibi ve itfaiye hazır bulunduruldu. Gülseren karakterini canlandıran Nurgül Yeşilçay ve Hazal karakterini canlandıran Alina Boz’un makyajları 6 saatte tamamlandı. Yönetmen Cevdet Mercan, oyuncular Nurgül Yeşilçay ve Alina Boz’a tüm detayları tek tek anlatıp onları yönlendirdi. Kaza sahnesi ve sonrasında yaşananların çekimi iki günde gerçekleşti. Çekimlerde 100’den fazla figüran görev aldı.

İşte Paramparça’daki o kaza sahnesi:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]