Kavurucu sıcaklar geliyor! 12 il için Metorolojiden önemli uyarı!

Meteoroloji sıcaklıkların artacağını belirterek 12 il için uyarıda bulundu. Hava sıcaklıkları ne kadar artacak? Yağmur var mı? Sıcaklıklar hangi bölgelerde ve illerde etkili olacak? 7 Haziran haftalık hava durumu bilgileri haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ve doğusu, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Akdeniz’de doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İşte 7 Haziran haftalık hava durumu 

7 Haziran Çarşamba hava durumu 

8 Haziran Perşembe hava durumu x

9 Haziran Cuma hava durumu 

10 Haziran Cumartesi hava durumu 

11 Haziran Pazar hava durumu 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]