Katar sermayesine satılan Lig TV’den İlker Yasin hamlesi

Katar sermayeli BEINSPORT şirketine satılan LİG TV önemli bir transfere imza attı.  Uzun yıllar Kanal D’de spor müdürü olarak görev yapan ünlü spiker İlker Yasin’i kadrosuna kattı….

Uzun yıllar görev yaptığı Kanal D Spor Genel Yönetmenliği’nden geçtiğimiz aylarda ayrılan İlker Yasin Spor Toto Süper Ligi’nin yayıncı kuruluşu LİG TV ailesine katıldı.

Spor Yazarı Atilla Gökçe ile “Turnuva Fatihleri” adlı bir program yapan İlker Yasin bir süredir ekranlardan uzaktı.
65 yaşındaki usta spiker mesleğe Son Havadis Gazetesi’nde başladıktan sonra TRT’de anlattığı efsane maçlarla zihinlere kazınmıştı.

1992’de Show TVnin başına geçen İlker Yasin spor karşılaşmalarının dijital platforma taşındığı kanal olan CINE 5’e geçişte de başroldeydi. 1996 yılının sonu itibariyle Kanal D’de Spordan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan İlker Yasin kurumun DSMART adlı dijital platforma geçiş sürecinde de önemli rol oynadı…..

İlker Yasin’in “Turnuva Fatihleri” programı pazar saat 21.15’de LİG TV ekranlarında olacak…

Kısa bir süre önce Katarlı BEINSPORT şirketine satılan LİG TV üst yönetiminin İlker Yasin’in transferiyle nasıl bir yol haritası çizeceği merak konusu oldu. Zira medya kulislerinde Lig TV’de uzun yıllar tepe yöneticiliği yapan Şansal Büyüka’nın bu transferden nasıl etkileneceği konuşuluyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]