Karşılıklı suçlamalar bitti İkbal Gürpınar eşinden boşandı

Defalarca kamuoyuna eşinden şiddet gördüğünü açıklayan ünlü sunucu İkbal Gürpınar eşi Emre Ermiş’ten anlaşmalı olarak boşandı.

3 yıllık eşinden boşanmak için dava açan İkbal Gürpınar Kabe’ye giderken eşinin kendisine yumruk kaldırdığını idda etmiş ve eşi Ermiş’ten 600 bin lira manevi tazminat karşılığı boşanmak istemişti. Bunun üzerine Emre Ermiş de, İkbal Gürpınar’ın kendisine psikoloji şiddet uyguladığını, hatta bğazına makas dayayarak tehdit ettiğini ileri sürerek karşı dava açmış ve 10 bin lira manevi tazminat istemişti.

İkbal Gürpınar özellikle muhafazakar kişilik ve mütevazı yaşamdan uzak diyerek eleştirdiği eşi ile karşılıklı tazminatlardan vazgeçtikleri bir protokol imzalayarak anlaşmalı bir şekilde hakim karşısına çıktılar. Önceki gün görülen dava sonucunda avukatları aracılığıyla mahkemeye ilgili protokol sunuldu ve tarafların “Barışma ihtimalimiz yoktur” beyanı ile boşanmalarına karar verildi.

Önceki aylarda İkbal Gürpınar ilk olarak 600 bin liralık tazminat talebiyle açtığı boşanma davası ile ilgili olarak hakimden koruma da isteyen Gürpınar evlendikleri ilk günden itibaren psikolojik ve maddi şiddet gördüğünü belirtmiş ve sosyal medya üzerinden olayın medyaya yansıması üzerine “Evliliğimizin bitiş nedeniyle ilgili hiçbir gazeteye açıklama yapmamama rağmen ,röportaj yapmışım gibi haber yapanlar olmuş. Sayısız TV kanalı aradı ana habere çıkmam için. Kesinlikle hiç kimseyle konuşmayacağım. Acımasız ve küstahça yapılan hakaret içeren tüm yorumları avukatıma ilettiğimi bildirir, ‘Kınadığınız şey başınıza gelmeden ölümü tadamayacaksınız.’ Hadis-i Şerif’ini hatırlatırım. Şeklinde yazdım yayınlayan sitelere. Rabbim sabır versin bana” açıklamasını yapmıştı.

O dönem yapılan iddialara göre de Emre Ermiş, eşine iffetsizlik dahil birçok suçlama yöneltmiş bu suçlamalarını sosyal medyada üzerinden paylaşmış hatta Gürpınar’ı rezil etmekle tehdit etmişti.

Yine o dönemlerde Gürpınar’ın isteği üzerine Mahkeme, Emre Ermiş’in bir ay süreyle Zekeriyaköy’deki evden uzaklaştırılmasına ve 50 metreden fazla yaklaşmamasına; ayrıca Ermiş’in eşine karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına hükmetmişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]