Karar’ın canlı bombanın kimliğini açıkladığı haber doğru çıktı

İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısını düzenleyen teröristin kim olduğunu açıklayan Karar.com’un haberi doğru çıktı. İntihar bombacısı Gaziantep doğumlu Mehmet Öztürk olduğu açıklandı.

Site, o teröristin IŞİD üyesi Mehmet Öztürk olduğunu dün patlamadan 1.5 saat sonra özel haberiyle duyurmuştu. Yapılan DNA testiyle canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu açıklanmıştı.
Adli Tıp Kurumu’nda aile yakınlarından örneklerle parçalanan canlı bombadan kalan örnekler uyuşmasının ardından canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu kesin olarak belirlendi.

İstiklal saldırısını yapanın kim olduğunu öğrenmek için polisin yaptığı araştırmada saldırıyla ilgili iki isim üzerinde duruluyordu. Biri Türkiye’de aranan 4 IŞİD’liden biri olan Savaş Yıldız, ikincisi ise 24 yaşındaki Mehmet Öztürk’tü.

CANLI BOMBANIN KİMLİĞİNİ KARAR HABER VERDİ

Karar, canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğunu, patlamadan 1.5 saat sonra yazarak okurlarına duyurmuştu. Gazetenin muhabirleri saldırıdan kısa bir süre sonra Mehmet Öztürk ismine ve fotoğrafına ulaştı.

Adli Tıpta yapılan DNA testi Karar’ın haberini teyit etti. Canlı bomba Mehmet Öztürk, 1992 Gaziantep doğumlu ve IŞİD üyesi. Kendi telefonun sinyali bölgede tespit edilen canlı bomba, takip ettiği turist grubunun ortasında pimi çekerek 5 kişinin ölümüne  36 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Yaralananların içinde 12 yabancı uyruklu kişi bulunuyor. Mehmet Öztürk’ün ailesinin oğullarını teşhis ettiği ve ailenin dün itibarıyla Ankara’ya getirildiği haber veriliyor.

 

MEHMET ÖZTÜRK: “TERÖR NİTELİKLİ KAYIP ŞAHIS”

Saldırı sırasında cep telefonu sinyali bölgede tespit edilen Mehmet Öztürk’ün Gaziantep’teki evinde arama yapılmış ancak terörist evinde bulunamamıştı.

Mehmet Öztürk’ün polis kayıtlarında ‘terör nitelikli’ kayıp şahıs olarak geçtiği bildiriliyor.

İstihbarat kayıtlarında  IŞİD’ci olarak kaydı bulunan Mehmet Öztürk’ün polis tarafından “Terör nitelikli kayıp şahıs” olarak arandığı da ortaya çıktı.

Ailesinin Mehmet Öztürk ile ilgili polise kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]